• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте майстори.Имам една бетонна стена в хола която искам да изолирам но не зная как е по добре :?

1 вариант гипскартон+каменна вата от вътрешната страна,но се губят мин.7см.
2 вариант фибран (???)см от външната страна.

П.П. Външната страна на стената е откъм стълбище. На горният етаж не се отоплява,а от доло почти не се отпляват.

П.п Таванат на стаята ще го правя гипскартон+5см. каменна вата
Явно не сам питал кадето трябва или никой не иска да ми отговори
kostov_84 - напреднал
Аз имам такава външна стена откъм неотоплявано стълбище и сложих фибран (тая стена е на кухня),и логично излезе мухал,ама със Саво 1-2 пъти през зимата и се оправя.Нямах възможност за картон с вата щот така или иначе кухнята си е тесничка.
Това ме притеснява и мен ако сложа фибран от външната страна дали ще има ефект и дали самата стена няма да се
превърне в термомост при положение,че на горният етаж няма никой и топлината да отива не към стълбището а на горе
и ефекта да е нулев


предварително благодаря за саветите
marian1 - майстор
Малко неща си дал, а и много се дъфка вече изолацията - та по въпроса ти: Аз имам изолирана стена към стълбище. Много е студена - живея в гаден вход, на 1 етаж, външната врата не я затварят, а аз съм срещу нея. Наблюденията ми, при -15 - 20 градуса са отчайващи - стената "излъчва" студ на разстояние от 2 метра!
Какво направих - Понеже това ми е коридор (10м2) направих предстенна облицовка и таван от 10см мин вата +парозащита. Стената вече е ок, единствено духа през патронника на ключа :lol: и той кондензира при -10 :x
При теб, в зависимост от мястото, и вида на отопление, не ти пречи и двата варианта да приложиш - ако се отопляваш на климатик - както аз - по добрия вариант е изолацията отвътре - ако си на по високотемпературно отопление - възможно е и външна изолация - ако се разчита на акумулиращ ефект ( ако въобще може да се говори за такъв в подобна стена). Аз цялото жилище съм направил с картон (стени и тавани) за да постигна по топли стени, и да повиша комфорта от "излъчването" от студените стени - защото доколкото съм запознат, студените стени влошават комфорта и искат повече градуси, за да се достигне приятна температура в помещението. Препоръчвам ти, да сложиш паропреграда, за да избегнеш риска от конденз.
Надявам се че получи желания отговор.
П.С. Сега видях че сме писали едновременно - мисля че фибран от вън ще е грешка! Според производителите, от вън се слага стиропор - фибрана може да донесе конденз, поради по малкото паропоропускане - за твоя случай. А относно тавана ти и каменната вата - ами преди да се харчиш - направи сравнение на характеристиките на минералната и каменната ват + цената и тогава вземи решение отново! :cool:
Значи ще се прави с гипскатон от вътрешната страна .

Благодаря за савета :prayer:
Здравейте:
Решено ще се слага гипскартон на конструкция стени + таван.Но изникна нова питанка към запознатите. Подът е
паркет който мисля да се изцикли и лакира та въпросът ми е :? Трябва ли да се изреже там където ще легне
профилът или да го хвана директно към паркета?

Благодаря предварително

П.П Ако има някъде писано по темата моля дайте линк,че аз нищо не намирам
tanosliven - специалист
Не режи ,а завинти профилите за паркета но сложи изолационна лента между дървото и метала.
Благодаря а каква е тази лента и каква дебелина (ако има някакви размери)
VLADO66 - майстор
ilian,min написа:
Благодаря а каква е тази лента и каква дебелина (ако има някакви размери)
http://www.tashev-galving.com/408399-20 ... коизолация
  • 1
  • 2

Тема "Бетонна стена изолация???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: