Напишете въпрос свързан със санирането.
drastar - специалист
Здравейте,
след двудневно четене съм още по объркан относно вътрешната изолация :? :shock: :-D
За външна ,няма възможност, по много причини, затова няма смисъл да я споменаваме.
Апартамента е на 3 последен етаж с равен покрив. Решил съм, ще правя висящ таван на целият апартамент + изолация. Мисля да направя и вътрешна изолация на външните стени на двете спални и банята. Прилага схема на апартамента, който е с парно отопление - радиатор под всеки прозорец. Шест камерна пвц дограма с троен стъклопакет.

Не търся евтино решение, а качествено. Цената е без значение.

1. Каква технология и материали за тавана ?
2. Каква технология и материали за стените ?
3. Да очаквам ли проблеми (влага, мухъл и .....) на местата с червено кръгче ? Стените на банята са са в контакт с външната стена.

Апартамента не е в България, и всички познати "майстори" тук които попитах, дали могат да направят такава изолация вдигаха рамене(говоря за хора от Бг.) за тукашни фирми не си и помислям, че ще ми резнат зелката през кръста :-D

Хайде помагайте
пп. още по лесно за мен е, ако някой който си разбира от работата, да дойде и да го направи. Поемам самолетните билети, Йедене и пиЙене, нощувки + естествено заплащането(може оферта или на надници) имам всички необходими инструменти и материалите ще купим тук. За заинтересованите, пишете тук или на лични.

:partyman:

Прикачен файл

APP.JPG
jekasus - майстор
drastar написа:
За външна ,няма възможност, по много причини, затова няма смисъл да я споменаваме.
Промяна на фасадата :-D
drastar - специалист
Точно, а това е недопустимо тук :x

:partyman:
drastar - специалист
:?
Поне някакъв съвет за изолацията на стените ?
alsted - майстор
Аз съм с 2см някаква светло жълта ... как се казваше не помня, но мога да проверя ако те интересува. Нямам оплаквания, доволен съм. На тавана съм залепил стиропор - също нямам оплаквания. По принцип всички отричат тази технология и аз не претендирам, че е правилна. Аз съм така от 10-тина години и съм много доволен за себе си. По принцип отвътре се практикува ГК и вата, но ми се струва, че така кубатурата доста се намалява (особено ако и тавана "се свали").

Тема "Отново за вътрешна ТИ..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: