• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
ortho - напреднал
Здравейте всички, имам къща в балкана на 900 м. надморска височина.
2 от стените на къщата са гладки и без прозорци и съм решил да ги облицовам с ламперия, за да се разчупи дизайна, а и харесвам дървото.
Въпросът ми е следният: Ще има ли смисъл да се постави под ламперията изолация и как точно да се изпълни това, имам предвид вата или стиропор и дали да се слага някаква мембрана?
Благодаря предварително за отговорите!
ortho - напреднал
От сряда до неделя не се намери нито един специалист, па било то и пишман такъв да погледне въпросът ми?
Или пък е толкова глупав, че не си заслужава времето и усилията да му се отговаря?
....
VLADO66 - майстор
Може да се направи разбира се и ще бъде добре.Пускаш 5см. или колкото си решил да е дебела ватата летви за майки/скара/ през 60см.и между тях полагаш ватата.Над нея редиш пародифузно фолио отторе надолу с малък застъп ,ковеш го с такер и си слагаш ламперията.
ortho - напреднал
Благодаря много.
Остана последното питане, вата или стиропор?
EDI - майстор
Вата.Най-добре каширана с ал. фолио.Фолиото се слага към стаята.
marian1 - майстор
Въпроса ти е непълен - това къща за постоянно живеене ли е, или я ползваш рядко - защото човек трябва да разгледаме въпроса от всички страни - ако е за епизодично ползване ( тип вила) - изолация не ти е необходима - няма избиване вложението. Още повече, че ламперията е вид изолация също.
Ако все пак ще ползваш изолация - преди това трябва да си сигурен, че стената няма проблеми - мухъл, влага.
Чак след това можеш да стигнеш до въпроса с изолацията.
Ако е за постоянно живеене - трябва да се уточни с какво се отопляваш, и тогава да се мисли за изолация - може да е по подходящо да се използва външна цялостна изолация.
Ако запълниш празнините - много по лесно ще ти отговорим - иначе има страшно много неизвестни.
ortho - напреднал
Очевидно не съм бил ясен в изложението си. Прощавайте за което.
Веднага допълвам:
Къщата е всъщност вила, няма да се живее постоянно.
Стените са външни, идеята за ламперията е по-скоро дизайнерска, на две от страните да стане дървено за красота и да се разчупи дизайна на къщата. Така и така ще се поставят майки (гредички) под ламперията, за които да се заковава, та исках да знам дали да не сложа между въпросните майки (носачи, гредички) някаква форма на изолация.
На втори етап (в зависимост от средствата) ще се направи и цялостна външна изолация на къщата (на останалите стени).
Благодаря за отоговорите.
VLADO66 - майстор
Слагай,хубаво е да е с по-голяма плътност т.е. на плочи.За къща с непостоянно обитаване е по-подходяща вътрешната изолация.
EDI - майстор
Аз май съм объркал нещата :? .Писал съм за вата с фолио към стаята, като съм си мислел за вътрешна изолация. :lol: Ама и за външна пак вата бих избрал, и мембрана някаква също бих сложил за всеки случай.
marian1 - майстор
Ей тук мненията ни се разделиха - не бих вложил пари във вила ( за изолация) ако се погледнат нещата аритметически - колко пъти се ходи в студени сезон и за по колко дни на годишна база - според повечето сайтове за изолация - изолацията се избива на 3 година - а сега сам си сметни .... това е при постоянно използване.
  • 1
  • 2

Тема "Изолация под ламперия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: