• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте! Терасата ми е изолирана с 5см фибран и е измазана само с гипс- не ми стигна времето и я оставих така за 5 месеца. Сега отново съм у дома и трябва да я довърша. Странично и в основата на дограмата има теч при дъжд, но там вече майстора да го оправя. Имам много въпроси и ще съм благодарна, ако ми отговорите.
Каква външна водоотблъскваща мазилка да избера и каква марка? Мислех "Вебер силикон премиум" или пък "Вебер пас колорит"- с последната може и при по-ниски температури да се работи.
Мазилката да бъде с висока еластичност или висока механична якост?
Мога ли да поставя сайдинг на терасата- само пластмасите без ватата?
Искам да поставя горе по ръба на терасата водобрани-ако така се казват малките ламаринени навесчета . Къде мога да ги намеря и как точно се казват?
Може ли да се направи сайдинг само на 2-рия етаж от къщата? Тя е на три етажа.
EDI - майстор
Този гипс не знам какво търси нанесен на външна стена.Според мен като основа ще компрометира след време всякаква последваща мазилка.Сайдинг по принцип може да се сложи, и ще бъде много по-добре като завършек.Все пак дай някоя снимка да видим за какво точно става дума.
EDI написа:
Този гипс не знам какво търси нанесен на външна стена.Според мен като основа ще компрометира след време всякаква последваща мазилка.Сайдинг по принцип може да се сложи, и ще бъде много по-добре като завършек.Все пак дай някоя снимка да видим за какво точно става дума.
Не мога да кача файла със снимките, защото е твърде голям.JPEG е и не подлежи на компресиране. Опитах да ти ги изпратя на и-мейл. Ако не са в твоята поща съм спамила някъде другаде :yawinkle:
chapara - майстор
Пуска се линк към снимката. :idea: :yawinkle:
EDI - майстор
При мен няма снимка, някъде е отпътувала. :lol: Послучай чапара, той ги разбира тези неща :partyman: .Ама все пак не е зле да се видят нещата на снимка.
EDI написа:
При мен няма снимка, някъде е отпътувала. :lol: Послучай чапара, той ги разбира тези неща :partyman: .Ама все пак не е зле да се видят нещата на снимка.
След снимане, неуспешно изпратени снимки и регистрация в ImageBam :rolleyes: -най-сетне успях :yawinkle:
http://www.imagebam.com/image/8e6bdc356343901
http://www.imagebam.com/image/ebd193356343914
Благодаря и на Чапара за линка на изомат.
VLADO66 - майстор
Мазилката в случая не би свършила работа защото тежи и може да отдели съществуващата боя.По скоро по-подходящо покритие ми се струва една силиконова боя-ето един пример http://marisanbg.com/bg/termofleks-sili ... DU08GeSxe4
chapara - майстор
Като гледам снимката:

Изображение

Владо е прав , че един добър грунд и силиконова боя е по подходящ вариант :wink:
Добре грунд и силиконова боя.А какво трябва да сложа горе по ръба на терасата, защото козирката на терасата над мен е изпочупена и водата се стича по стените на моята тераса?
  • 1
  • 2

Тема "Избор на външна водоотблъскваща мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: