• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
George.Georgiev - специалист
Така е прав си gechev за затоплянето, но това което предлагаш е с друг вид вътрешна изолация и по-голями сантиметри или се бъркам?
gechev - специалист
Aз нищо не предлагам ама много ме кефи акумулирането да го почувствам излизайки от помещението и изключвайки отоплението. Излизайки вън на студа чувствам акумулирането и ми става едно топло и уютно. :lol: :lol: :lol:
George.Georgiev - специалист
Така е тотално си прав при положение че излизаш :). Но ако си вътре в помещението? :):)
gechev - специалист
George.Georgiev написа:
Така е тотално си прав при положение че излизаш :). Но ако си вътре в помещението? :):)
Ако съм вътре при изключено отопление ще си облека първо якето изчаквайки задействането на акумулиращия ефект. :lol: :lol: :lol:
George.Georgiev - специалист
Добре а какво ще кажете за вътрешна изолация в този случай с xps и двоен гипсокартон. Това добър вариант ли е при направена външна. Срещнах доста добри коментари.
Hursa - майстор
Двойния гипскартон с каква цел е? Питам защото и аз направих (направиха ми) вътрешна топлоизолация на външните стени (при 6 см външна, защото нямаше как да е по дебела). Мислех да сложа гипскартон залепен върху фибрана. Опасявах се, че фибрана ще поддава при натиск. Но в крайна сметка само ми шпакловаха фибрана и не поддава. И вместо 2 см фибран + 1,25 гипс картон плюс двойно лепене сложих 4 см фибран със същата загуба на сантиметри (от дългите по цялата височина на стената плочи със застъпване - така мисля, че няма да имам проблем с паропропускливостта).
Neno Er - специалист
Апартамент на последен етаж-панел с външна топлоизолация. Подпокривното пространство е ниско, преминават тръби от отоплителната инсталация, насипано е със сгур с цел топлоизолация.
През лятото е горещо, а зиме топлото "излита през тавана".
Как по най-безболезнен начин да направя вътрешна топлоизолация при положение ,че жилището се обитава? Колко дебела да бъде, може ли само с лепене, без дупчене? Или да чакам "санирането"? :lol:
:?: :?: :?:
Hursa - майстор
Не съм специалист, а си струва човек да се вслушва най вече в мнението на специалистите. Но все пак, съм любопитен дали си струва тази идея.
Ако се нареди стиропор 5 см плътно, върху сгурта. А върху него с пяна се залепи втори пласт 5 см стиропор с разминаване на фугите между листовете спрямо първия слой. Мисля, че така получения 10 см пласт стиропор, плюс сгурта под тях която така ще се изолира от до голяма степен от въздуха на останалото под покривно пространство ще даде сравнително голям ефект. А и няма да се цапа в помещенията, полистирола също ще бъде извън помещенията. Ако се гони максимален ефект – мисля, че облепянето на външните стени на под покривното пространство и най вече тавана, преди да се нареди стиропора върху сгурта ще даде значително по голям ефект. Вероятно ще е по добре върху сгурта да се растели минерална вата, по безопасно ще е. Но и по скъпо, а и ефекта при 10 см вата ще е по малък. Е зависи колко е високо това под покривно пространство, при нас е около 80 см до 1 м и без сгурия.
  • 1
  • 2

Тема "вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: