• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
root666 - специалист
Здравейте

Прозореца на хола е 200 см широк и 165 см висок. Състои се от три части, само средното е отваряемо. Може ли да се сложи една единствена външна алуминиева щора, или ще е прекалено тежка за вдигане? Алтернативата е 3 щори 165х66 см, но част от водешите улеи ше настърчат извън профила на дограмата отвън и според мен ще е грозно. Цвета на дограмата е златен дъб ако има значение.
bisplus - специалист
Ако наистина говориш за алуминиеви, а не за ПВЦ няма да имаш проблем с вдигането. При тях нещата стоят по по-различен начин, а именно....целия механизъм е метален, и оста лагерува на лагери което прави движението доста по леко и стабилно. Друг е въпроса, че може да бъде с ел.задвижване. Не мисля, че ще изглежда грозно ако се раздели на отделни части.
root666 - специалист
Ами то ПВЦ са само бели, така че нямам избор и ще трябва да е 3 пъти по скъпите алуминиеви. Ел. задвижването мога да се пробвам да си го направя сам в последствие.
stiv1961 - майстор
Що си мислиш, че има само бели ПВЦ щори :?
ПВЦ щори
https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... 80&bih=675

Алуминиеви щори
https://www.google.bg/search?newwindow= ... 80&bih=675
root666 - специалист
В Пловдив поне никъде не намерих ПВЦ златен дъб, навсякъде ми казват че само алуминиева имало, а там цената отива х3.
svetliopi44 - Чирак...
Нямаш проблем с щорите, при мен всичките са цели а не на пар1чета.
martobas - специалист
Прозорец или вратопрозорец, защото ми се вижда висок за прозорец.
Цветната PVC щора след време избелява и става доста грозна гледка.
themask - специалист
Аз имам прозорец 2 х 2.5 м и ролетна щора на него - алуминиева с пълнеж пяна. Цвят - тъмен дъб, същия като дограмата. Малко е тежичка, но нямам проблеми с движението (ръчно). За моторче ми искаха 400 лева, което беше почти колкото щората и им казах да си гледат работата :axe:
root666 - специалист
Колеги, а може ли водачите на щората да ми ги монтират на някакви профили (като дистанционер), за да остане 2-3 см място до дограмата, за да може да си остане вътре комарника на средния прозорец? Някоя фирма предлага ли я тази услуга?


Изображение
MASTER - специалист
Да, може.
Ползват се квадратни кухи алуминиеви профили с подходящ размер за дистанция

Всеки може да го направи това, не се изисква докторска степен за да го измислиш и приложиш.
  • 1
  • 2

Тема "Ширина външна щора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: