Напишете въпрос свързан със санирането.
gamencerista - специалист
Колеги каква вата да сложа на покрива. Вариантите са 2 слоя по 5 см минерална на Урса - около 1.80лв/м2 или 1 слой 5 см каменна на Rockwoll oколо 2.70 лв /м2. Покрива е 160 м2. Като мисля и след време като се прави етажа да се сложи вата и над гипскартона пак някоя от двата вариант. А разстоянието между покрива и гипскартно да не се ползва.
шоп - майстор
Колега gamencerista, от известно време цената на ватата е почти без пари, а цената на енергоносителите се покачва.
Изолация 5-10 см оказва ефект, но след време ще съжаляваш. Вкъщи подпокривното пространство е изолирано 60 см ( шестдесет см) :10см. каменна + 50см. минерална вата и температурата там е 14-16 градуса без никакво отопление при външна -14 градуса.

Изводите си ги направи сам и успехи!
gamencerista - специалист
А каква външна/вътрешна изолация имаш ?
шоп - майстор
Срам ме е да напиша. Много ме е яд.
Имам само 5 см ЕСП. Преди 7-8 години такава бе модата при изолирането. Сега ако я правех щях да сложа минимум 15-20 см

П.П след няколко години върху тази изолация ще сложа още една :-)
Dzver - специалист
здравейте
къщата ми е на един етаж
каква изолация да сложа върху плочата
30см минералма вата на рола или фибран?

необитаемо е огоре - ниско е
gamencerista - специалист
шоп написа:
Срам ме е да напиша. Много ме е яд.
Имам само 5 см ЕСП. Преди 7-8 години такава бе модата при изолирането. Сега ако я правех щях да сложа минимум 15-20 см

П.П след няколко години върху тази изолация ще сложа още една :-)
Ами аз мисля сега пролета да слагам 10 см отвън, а тази вата ще е между гредите на покрива. 2х5 ще е сигурно, а след време ще гледам да сложа поне още 10-15 над картона като се прави етажа :)

Тема "Каква вата за покрива" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: