Напишете въпрос свързан със санирането.
George.Georgiev - специалист
Привет, имам проблем с духане от 3 контакта на 2 стени. Имам външна изолация, а от вътрешната страна е измазана. Получи се сега при силните ветрове до сега не го бях усетил. Подозирам че изолацията е лепена на топки и в момента някаде е нарушена и се получава това нещо. Дайте малко идей за проверка и диагностика на проблема. Благодаря!
mironcho - специалист
В панелно жилище ли живееш?
George.Georgiev - специалист
Не нова сграда от 2009 проблема е че в другите стаи няма такъв проблем все едно преминава през изолацията.
mironcho - специалист
Питах за панела, защото преди време ми разправяха история в която заради пропуск от комина пушека преминал в тръбите в които са изтеглени кабелите и от там странен ефект - две струйки дим от контакт.
... ако си с гипскартон по стените, може покрай прозореца да има процеп
George.Georgiev - специалист
Не... Мазилка изцяло е от вътре ... Въпроса е че не виждам никаде дупки в изолацията или някакво нараняване външно...
kozl - майстор
Предполагам, че течението се дължи на решетъчните тухли. Като не се измаже фасадата изолацията се лепи на топки и кухини и фуги - бол. Често срещано явлени през кухините на тухлите да има течение дори и при измазани фасади.
Ако конзолните кутии са здраво закрепени запуши дупките на кабелите с:
- парченца дунапрен
- полиуретанова пяна, обаче тя надува и може да се появи пукнатина
- някакъв силикон, примерно акрилен, че най евтин.
А това дето от контактите излиза пушек от комина е най-вероятно, че конзолите са издълбани в коминното тяло и хоп в комина дупка.
George.Georgiev - специалист
Привет, kozl според мен точно това, което описваш се получава. Според вас има ли вариант да се пробие с бургия до изолацията от вътре на вън и да се вкара някакъв вид пяна така методично ида се направи някакъв шев на самата стена. Така хем няма да има такива топлинни загуби чрез куминния ефект и ще мога да изолирам духането. Какви ви се струва?
mironcho - специалист
Kozl, историята с пушека от контактите е на повече от 20г. Предполагам ти е известно, че тръбите за кабели са положени предварително в панелите и кабелите се изтеглят преди да се измажат ъглите между панелите. Обаче ако са бързали и са наредили коминните тела в ъгъла преди да е измазано в там остават отворени тръби, по които покрай проводниците пушека ходи където си иска.
... Всичко е възможна, ама чак такава дивотия да се монтира контакт на комина не съм чувал да се е случвало.

Сори за оффтопа.
VLADO66 - майстор
Не, защото пяната раздува и ще си направиш изолацията на дюшеци,а ако дюбелите не държат,ще си я намериш на двора.
George.Georgiev - специалист
VLADO66 написа:
Не, защото пяната раздува и ще си направиш изолацията на дюшеци,а ако дюбелите не държат,ще си я намериш на двора.
Да, но примерно няма ли пяна с по-малко раздуване или дори някакъв вид циментов разтвор за вкарване ?

Тема "Проблем с духане от контакти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: