Напишете въпрос свързан със санирането.
gechev - специалист
Духането повишава интелекта :lol: :lol: :lol:
http://vchas.net/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0% ... 257/?xjt=1
marian1 - майстор
А дали ще се сетят да го прочетат точните жени :lol:
George.Georgiev - специалист
Привет,

marian1 много се съмнявам да има температурна разлика която да може да направи такова духане... Логически си визуализирах нещата така. Конвертор гългта по 3 kw/h ток за да нагрее и да издигне количество въдух в стаята. За да се получи тази конвекция тялото е изградено по специфичен начин да влиза и завихря въздуха през малки пластини , загряване и после отдаване в стаята. Та мисълта ми е какво количество енергия трябва да има за да се направи такава конвекция сега си представи това духане как се получва без сякаква друга енергия. Мисля че повечето духания са някаква повреда в стената...
marian1 - майстор
Аз мисля следното: Със сигурност има логично обяснение и за това, но не се сещам(е) в кой закон е! :lol:

П.С. Когато си поръчам каси и врати, и всички "фуги" бъдат запълнени ( дано се сетя) ще отстраня контакта и отново ще проверя! За сега все още обмислям дали си заслужава инвестиция в масивни плъзгащи врати, предвид това, че се ползват 3-4 пъти в годината, или да си оставя работните и само да им изработя каси. Така че няма да имам скоро отговор :? по лесно ще е със закона :-D
Не ми се разглобява стената ( едната страна чака шпакловка) но съм повече от сигурен, че няма фуга на стената, пода и тавана ( това са контактните повърхности) ! Още повече, че опростих обяснението ( горе) стената всъщност ( вътрешната ) е Г образна, късата част ( ок 60см) е тази с контакта, тя е налепена с фибран, дългата част е с вата и плътен найлон ( от двете страни) Ватата не е сложена свободно и картона и оказва минимален натиск..... При тази ситуация, остава да си мисля само за фугата, останала между фибрана и стената и фибрана и картона ( защото е лепен с пяна ) а картона опира плътно в перпендикулярната стена - дългата част на Г-то. Не го мисли, аз това не го смятам за проблем :)
П.С. 2 - Сега за сетен път установявам че са ме налазили малки мравки и за сетен път са намерили (или пък издълбали, защото старателно съм фугирал с акрилен силикон ъглите на пода и стената, пода и дограмата) дупчица, като от карфица - което също може и да е обяснение за този "феномен" Както и това, че се сетих и за друг "феномен" течение през секретен патрон! Не съм очаквал да е толкова осезаем.
miroki - майстор
Понякога духа и през гофрираните кабелни тръби. Зависи къде им е другия край.
При мен на работа имаше миризма на блато. И го открих като стигнах до контакта. Идваше от мазата. А в нея имало вода. Запуших до колкото можах гофрите и миризмата спря.
George.Georgiev - специалист
Привет,

мисля че писах по-рано, ако не намерихме каде е проблема една покривна конструкция са изрязали изолацията. Метода по който го намерихме е опушване на терасата и излезна през контактите + аерозоли с мирис. Ето и снимков материал на покривчето. Затворено е от доло с осб и шрафтове. Най-вероятно са изрязали изолацията за да закрепат покривната конструкция към стената но явно през дупките на покривната конструкция дърпа и вкарва под изолацията.... 100% е от покривната конструкция понеже като напръскахме в дупките на покривчето излезна през контактите. Явно стройтеля сичко си е свършил според закона, но съседите са направили проблема ето в и снимков материал.

Прикачен файл

2015-07-26-10.02.jpg Осб с шрафтове и водобран

Прикачен файл

2015-07-26-10.01.jpg Покрив и дограма
MASTER - специалист
Според закона строителя може да си е свършил работатано не е според технологията за лепене на изолация.
Плочите трябва да се лепят на рамки, а не на кюфтаци. :-D Тогава не се получава коминен ефект.
8180 - майстор
MASTER написа:
:-D Тогава не се получава коминен ефект.
Я пак. :?
kozl - майстор
Логично е, че ако отвсякъде има разтвор, кухините ще са единични и няма да са свързани. Още по-добре би било фасадата да се измаже на хастар и изолацияга да се лепи на гребен. Да, да ама живеем в низ от компромиси. Фасада крива, хастара оскъпява, а и кюфтетата са от национален характер :lol:
marian1 - майстор
8180 и аз съм го чел това в брошурите - изолацията трябва да не се лепи на кюфтета а на рамка ( листа се маже по всички краища и по средата се слагат някоя друга топка) така се предотвратяват ( по спомен пиша, отдавна съм го чел) точно завихряния зад изолацията от всякакъв род - ако някъде изолацията е прерязана.

П.С. не съм съгласен с изолация на гребен!

Тема "Проблем с духане от контакти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: