Напишете въпрос свързан със санирането.
Alamo - помощник
Привет. Имам нужда от малко помощ за монтаж на каса за балконска врата "Пистолет" Дограмата ще я монтирам сам и ме интересува касата на вратата с какви крепежи се монтира към касата на прозовеца? Предполагам ще е със самонарезни но ме интересува с какъв размер, диаметър, дължина, с какъв диаметър е отвора за главата (от където се бърка за навиване на самонарезната) Дограмата е 5 камерен ТРОКАЛ ГриинЛайн Ню 70мм профил. Благодаря.
Salvador - специалист
Това е някаква нова технология явно, защото алуминиев прозорец, монтиран към дървена дограма...май до сега и на картинка не съм виждал. КЪрти се старата дограма до стена и профила се хваща за стената.
ESPACE - майстор
Salvador написа:
Това е някаква нова технология явно, защото алуминиев прозорец, монтиран към дървена дограма...май до сега и на картинка не съм виждал. КЪрти се старата дограма до стена и профила се хваща за стената.
A това мнение никак не кореспондира с питането на човека! Никъде не става дума нито за алуминий нито за дърво, откъде ги измисли?
Alamo - помощник
Дограмата не е алуминиева, нито ще се захваща стара с нова. Дограмата е 5 камерен ПВЦ трокал. Профила на рамката на прозореца и на вратата са еднакви, между двата ми дадоха уплътнение. Прозореца е с размери 240х170см вратата е 226х80см и си мисля, че би било редно да се захванат едно с друго. Питането ми е как се закрепва профил към профил. Профил към стена вече съм го направил за рамката на прозореца - за сега е с монтажни котви и топки пяна само над вертикалните профили. Ще монтирам вратата, ще сложа стъклопакетите и при сглобена и затворена дограма ще слагам окончателната пяна. Проблема ми е крепежа между двата профила.
stiv1961 - майстор
Трябва да фиксираш прозореца и вратата един към друг. Пробиваш изцяло касата на прозореца и касата на вратата докато свредлото мине през металния усилител на вратата( т.е. свредлото трябва да мине през стените на касата и да пробие желязото без да пробиваш стената откъм пакета). Свредлото 3.8 до 4 мм обаче с дълга опашка. След това с 5 мм дълго свредло пробиваш изцяло касата на прозореца и САМО ПВЦ-то на вратата- то се усеща, не трябва да пробиваш усилителя на вратата. Ако искаш да скриеш винтовете макар, че те няма да се виждат с 12 мм свредло пробиваш само първата ПВЦ стена на прозореца. С винт 4.8х60 навиваш и стягаш прозореца към вратата. Дано си ме разбрал, че и аз съм такъв обяснител :rolleyes:
Alamo - помощник
М да нещо подобно направих. С 3мм свредло пробих профила на прозреца и метала на вратата без да излизам от другата страна на касата на вратата.После 12мм свредло само ПВЦ на прозореца. След това 4,8Х40 самонарезни - метал в метал и на края 12мм капачки откъм прозореца, които се скриха от стъклопакета. Сложих стъклопакета, хванах касата на вратата с котви, като предварително нивелирахме касата в 3 равнини спрямо прозореца, опенихме от горе и отдолу прозореца. Утре регулирам вратата, затварям я и слагам останалата пяна от ляво и дясно, над и под касата на вратата. Надявам се да съм спазил технологията.
stiv1961 - майстор
Alamo написа:
Надявам се да съм спазил технологията.
Да :supz:

Тема "Монтиране на ПВЦ балконска врата тип "Пистолет"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: