Напишете въпрос свързан със санирането.
bervo - напреднал
Здравейте,все още съм нов,четох доста но не видях да е засегнат точно моя въпрос.Искам да изградя половината си тераса с газобетон но без да махам старите винкели от остъклението,като най веротно ще се зарязва газобетона за да е равно отвън.та питането ми е това проблем ли ще е за тези които ще санират,а също и няма ли да кондензира метала които ще остане.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма смисъл да вграждаш винкела в газобетона. Зидай си успоредно и изравни с подходяш на дебелина стиропор. Така и винкела ще се импрегнира от циментовото лепило, само плюсове
bervo - напреднал
Добре,а косе лепи изолацията винкелите няма ли да пречат,и ако не пречат ще може ли да се полага в/у тях мазилка
gechev - специалист
Махай всичко метално. Това е термомост.
bervo - напреднал
това с махането не ми се нрави много понеже като срежа половината част другата част ми се вижда трудно да успея да я укрепя че и да не ме е страх да се облегна на самия стъкло пакет на терасата
miroki - майстор
Аз иззидах итонга на от 0 до 5 см. вътре от старата метална с бетон конструкция.
Преди това замазах стария парапет да е плътен.
Направих направо втора стена-парапет, като си свих терасата с 10 см. Колкото бе итонга. От 1,52 стана 1,40 м .
Сега има въздушна изолация между тях, на по-голямата част.
Когато стигнах нагоре металния парапет, зидах до ниво 5-7 см. над него и върху него. И парапета стана много по-дебел.
За да не контактува метала после с друго.
Така, че ако зидаш отвътре няма нужда нищо да махаш. Ако зарязваш, гледай поне 5 см да имаш не зарязано.
пп. Ако в краищата до стените няма зарязване, задължително забий на няколко нива в страничните стени дюбели стърчащи по 7-8 см. и ги зазидай в итонга или нещо друго, да укрепи двата края. Примерно издълбаване на дупки и циментиране. Иначе стените-ъглите им, в двата края се пукат. Поради зидане в две равни стени.
bervo - напреднал
А някои примерна схема за затваряне с термо панели на тераса може ли да начертае

Тема "Как да се направи преди санирането" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: