Напишете въпрос свързан със санирането.
Hursa - майстор
Препоръчайте моля фирма (модел, марка) за „плъзгаща” алуминиева дограма – без термомост и възможно по лека. Със сравнително добра изолация (до колкото такава система може да изолира). Ако е възможно с лесен демонтаж и монтаж на крилата.
Фитилчо - майстор
Не зная, дали знаеш, но това е най НЕ ИЗОЛИРАНАТА дограма, мнгоо е зле откъм уплътнения...
DundyTheCroc - майстор
Имаме такава на три тераси, както е казал колегата над мен нивото на изолация е много ниско. За тераса е много удобно, но ако ще затваряш жилищно помещение по-добре не.
Hursa - майстор
В квартирата която ползвахме почивката, терасата бе с такава дограма и бе доста добре уплътнена към релсите и по вертикалите където уплътнява при затворено положение (от там и ми хареса такава дограма). Предположих, че този модел дограми е като видяната. Но когато отидох до местното представителство на ролпласт видях, че при тях тази дограма е съвсем различна. Канала в който са монтирани колелцата има значителен луфт спрямо релсата, поради което и между уплътненията и повърхностите на релсата към които трябва да уплътняват има луфт около 3 мм. Но затова пък луфта между двете плъзгащи се крила – в затворено положение – бе добре уплътнен.
Порових се из предложенията в нета, за съжаление информацията във вид на картинки за подобна дограма е доста оскъдна. Може би защото е сравнително евтина. Но все пак се оказа, че някой от предложенията включват например уплътнение между релсите. Което освен, че затваря сравнително големия отвор между релсите и задните краища на двете крила в затворено положение, допълнително уплътнява и периферните ръбове на крилата (между релсите). Т. е. така вече има 3 последователни уплътнения вместо две. При други модели има от вътрешната страна 4ти ред уплътнение – уплътняващо странично долния край на крилото. Но пък само на едното – вътрешното крило.
Който има наблюдения за подобни дограми – моля предложете някой качествени профили. Може и да са сравнително скъпи. Но ми изглеждат доста удобни за балкон. Особено ако позволяват лесен демонтаж и монтаж – така, че лятото евентуално да свалям остъклените крила. А може би дори на мястото на крилата да монтирам едно крило с мрежа и второ като сенник. Покрай Дунава сме и лятото има много комари – така че терасата почти не може да се ползва. А е с голяма площ 7,2х1,5 метра - площ която съм платил при покупката на апартамента, а не мога да ползвам.

Тема "„Плъзгаща” алуминиева дограма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: