Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, решили сме да сложими фибран 5 см на външната стена на стаята, майстора, който ще го прави каза, че XPS е най-добре.. Друго ме тревожи, също така твърди, че не е нужно дюбелиране на вътрешната изолация. Така ли е? Защо си мисля, че някой друг дюбел са една идея повече.. Поздрави :3
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Къде ги намирате такива майстори?
radius - майстор
Що пък да, може и без :
http://www.baumit.bg/products/toploizol ... ntact.html

Не че като го позвах не сложихме дюбели, но все пак за отвън и големи площи не исках да вярвам сляпо.
Това, че с картон и вата е по-добре е отделен въпрос.
Имам 3 пакета фибран 5 см без пари и исках даго използвам. Изрично попитах човека, който ми прави къщата каза, че е идеално, казва, че е много по-добре от стиропора... Какви са минусите?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
DVSStoqnov написа:
Имам 3 пакета фибран 5 см без пари и исках даго използвам. Изрично попитах човека, който ми прави къщата каза, че е идеално, казва, че е много по-добре от стиропора... Какви са минусите?
"Фибран, е общоприетото название на ХПС стиропорите. Този клас стиропор не е подходящ за външна или фасадна топлоизолация. Той има много голямо линейно разширение водещо често до появата на пукнатини по мазилката и отлепване на парчета изолация или части от мазилката заедно с мрежата. "
Така, това за външно а за вътрешно? Както е и в случая, няма вятър, няма дъждове студове и т.н пак ли е същият ефект.
8180 - майстор
DVSStoqnov написа:
Имам 3 пакета фибран 5 см без пари и исках даго използвам. Изрично попитах човека, който ми прави къщата каза, че е идеално, казва, че е много по-добре от стиропора... Какви са минусите?
Съгласен съм с майстора.
Не се сещам за минуси.
Дюбели не са необходими.
Успех!

П.П. Понеже си отскоро, имай едно на ум с някои съветни-ци/чки тук, чиито мнения са само бройка.
n_a написа:
"Фибран, е общоприетото название на ХПС стиропорите...
Не случайно Чичко Гошо намира САМО ЕДНО уникално попадение за горното "гениално" твърдение. :)
https://www.google.bg/search?q=%D0%A4%D ... HZaMG3ifgO

Тема "Задължително ли е дюбелирането на XPS при вътрешна изолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: