Напишете въпрос свързан със санирането.
Svetoslavoff1 - майстор
Здравейте,
Та и в този раздел да спомена за започналия основен ремонт на апартамента на сина. Отначало мислехме да сложим по 10см ЕПС от външната страна. Не е проблем полагането, има тераси. Проблем е, че има тераси :), ама тесни и ще останат по близо 60см ако сложим 10-ка. Та ако отвън се сложи 5см ЕПС, а от вътре 2см ХПС да поспестим някой сантиметър дали е разумен компромис :? :? :?
Терасите са остъклени с плъзгаща дограма с единично стъкло.
KingLin - майстор
Жоро, 5см на място, където така или иначе няма място, не мисля, че е проблем, а според мен определено е по добре да има повече външна ТИ. Терасите, ако не ги ползвате за друго освен простиране, няма защо да те притесняват тия 5 см.
egomen66 - майстор
Зимно време , ще ти се губи ефекта получен от остъкляването на терасата.Нагрятия въздух , в затвореното пространство на терасата , няма да може да се акумулира от ТИ стена. #-o
8180 - майстор
Svetoslavoff1,
Както го решиш - все става.
Вътрешна+външна ТИ е по-скъпо, освен ако не е в рамките на др. ремонти.
+2см. вътре не заместват пълноценно +5 вън.

И при двете решения има проблем, ако се яви, с термомостовете от плочите горе и долу на терасите, но решението (двустранно хоризонтално изолиране на плочите) е практически недостъпно. Същото ако има вертикални прегради (стени+бетонни колони) на терасите.
шоп - майстор
Svetoslavoff1, дали терасата е 60 или 70 см на практика е едно и също. Става само да излезеш за по цигара или за простиране. За мен това са куци и не използваеми тераси. Вкъщи терасите са 4 метра напред. Понеже цял живот съм живял в къща, когато купувах апартаментите за децата терасите им бяха по над 30м2 именно поради тази причина. Разбира се, това мое желание си има и цена. Терасите съм ги платил като жилищата-650 евро м2 За съжаление ти си в апартамент и нищо не можеш да направиш.
Svetoslavoff1 - майстор
Благодаря на всички включили се!
ТО ясно, че колкото повече, толкова повече и тн, но при тази теснотийка всеки сантиметър оказва влияние, Едно е на 110см, толкова е стълбището на виличката(правя си там някакви импровизации на ТИ) да отнема около 10см, а друго е на 60+см да отнема 10 :(
Ефект от остъкляването не се губи, защото то ще е само с единично стъкло, с плъзгане и повече пази от прах и подобни.
АБе кърпеж си е , няма да може да се реализира изолация на плочите, 5 не е 2 естествено. А за цената, евентуално аз и сина ще я правим, така че е относително.
То и аз имам просторни тераси, но сина реши да ремонтираме апартамента на дядо му, та така :)
Svetoslavoff1 - майстор
Мога на пода на терасата да сложа 5см фибран и над него теракот, ама трябва и по тавана на терасата на съседката отдолу да сложа ТИ и така ще се премахне(почти) термомоста от плочата на терасата към стаите.
Нямала си баба белица, купила си козица :lol:

Тема "Комбинирана ТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: