Напишете въпрос свързан със санирането.
joro_tsanev - специалист
Здравейте, мъчи ме един въпрос относно изолирането на една къща . Зидарията е тухла четворка крива естествено. Отвън ще слагам 10см EPS за това нямам колебания, отвътре мислех да правя гипсова мазилка, но кривинита са сериозни до 3 см, затова минавам на гипсокартон. Въпросът е дали да го лепя или с вата на конструкция ( двете технологии не са ми проблем за изпълнение).Ще има ли проблем да го лепя след като ще има външна изолация? Таваните ще са с 10см вата, към пода ще има фибран 5см, стъклата са нискоемисийни, ще се отоплява с климатици.
Благодаря!
EDI - майстор
Аз картоня :-D не го тача като материал за дома, ама на твое място на конструкция с вата бих си го направил.
fbr - майстор
Тия кухини които остават между гипсокартона и зидарията и при двата вида монтаж хич не ми харесват. Гледах на едно място пясъчно-циментова мазилка за хастар и отгоре залепен гипсокартон на гребен, направо ми взе акъла, колко стабилно става.
EDI - майстор
То, ако удари мазилка, после може да лепи картона с пяна, ще прави по 2 стаи на ден.Ама ако направи мазилка, за какво му е картон. :?
joro_tsanev - специалист
Наистина, ако направя някаква мазилка дори и хастарна по-добре да измажа, а аз май не искам. Всички отвори на тухлите, които са перпендикулярно на стените съм ги запушил, затова си мисля да е без хастар. По-скоро се чудя да няма някаква конфронтация между външната ТИ и евентуално вътрешната, ако е на конструкция.
EDI - майстор
Сложи си вата, каширана с ал фолио /към помещението да е фолиото/ и няма да имаш никакви проблеми.
don_dzatara - специалист
На Вие съм с ремонтните дейности,но има ли вариант да се получи влага в помещението и какъв е начина да я избегна. Аз съм с 8см ESP изолация и обмислях вариант за гипсокартон с вата, но ме отказаха заради влагата.

Тема "Изолация на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: