• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Напишете въпрос свързан със санирането.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Няма да има влага, заради кирпича.
ky-kyy - майстор
Аз също съм живял в кирпичена къща, а родителите ми още живеят в същата. Може би защото не сме чели таблица с изолационните свойства на материалите, затова лятото ни е хладно, а зимата топло....Добре, че не сме я чели, че иначе.... :?
Измазана е с вар преди 50 години, за да се захване варта, са ковали капачки от бира, мрежа, бодлива тел....каквото са имали. Досега не е мръднала мазилката, може би защото, са я правили хора, които разбират занаята и също не са чели разни таблички и статистики....Досега не е мръднала, естествено периодически се освежава...Изолация на такъв тип постройки, според мен е ненужно, ако не се гони някакъв съмнителен естетичен вид, както писаха по назад.
radius - майстор
Куку, прав си за всичко, просто сега тези майстори ги няма ( дето правят от нищо нещо) и се налага да се чете повече, за да се направи правилен избор.
infomar
На подобна къща трябва да се обърне специално внимание на тухлите до един метър над земята. Основно те се поразяват от влага, ако няма добър камък под тях. Другото важно е да се следи за напукване поради слягане на тухлите/основата. Ако се констатират такива, своевременно се запълват с подходяща смес с пистолет и удължител. Изолацията е козметика и предава добър външен вид.
infomar написа:
В наше село има много къщи от кирпич, които ги изолираха с класическата 5 см. EPS изолация, под нея рапицова мрежа. До сега вече 2-3 години никой не се е оплакал от проблеми. Изолацията я поставят не толкова за топло изолация, а за да могат да направят измазване и да я приведат в естетичен вид - т.е. за красота и лесно поддържане в последствие. Конкретно съм питал за наличие на влага след поставяне на изолацията - отговор отрицателен.
Предполагам ще има и ефект от изолацията, но да основното е да й направя приличен вид.

torbalan написа:
Аз дюшемето го залепих направо върху бетоновата плоча и вече пета години няма драми... Това в хола. В кухнята налепих плочки, ама съжелявам, че не сложих и там дюшеме. Някога ако правя ремонт - ще разкарам плочките... :)

С дърво е много по-приятно...
Какъв е резултата след като го залепи ? Чувства ли се по-топло ?
ky-kyy - майстор
radius написа:
Куку, прав си за всичко, просто сега тези майстори ги няма ( дето правят от нищо нещо) и се налага да се чете повече, за да се направи правилен избор.
Да, така е. Просто исках да споделя, че не е нужно да се харчат пари, за изолация. Все едно да лепиш фибран на хладилника.....Да не говорим, че зидовете на кирпичените къщи са много дебели. На нашата северната стена е метър и двайсет дебела, а южните са 60 санта... По добре, да се вложат пари в хубава дървена дограма, отколкото да се лепят стиропори по дуварите.
8180 - майстор
ky-kyy написа:
Да не говорим, че зидовете на кирпичените къщи са много дебели. На нашата северната стена е метър и двайсет дебела, а южните са 60 санта
С това вече съм съгласен - при такива дебелини 0,6-1,2м бива, което не е основание да се надценяват свойствата на кирпича и уменията на майстори.
Кирпичът все пак е лошо изпечена глина, със слама или друго за "фибри". Принципно не може да е особено различен от другите тухли като ТИ.
А на селските къщи съм фен - имат още няколко неща - ценно "ноу-хау" (освен дебелите стени), които спомагат за комфорта. При дядо ми също са ок. 60см стените на ПРИЗЕМНИЯ етаж. На етажа положението е коренно различно, респ. некомфортно.
Dan40PancheF - специалист
8180 написа:
Kasap написа:
n_a написа:
Кирпичът Е изолация
+1 Освен това ......
Dan40PancheF написа:
На кирпича изолация е излишна .
Станахте 3-ма.
Каса бира за читава обосновка на тези твърдения, произволни за мен. :?
Коеф. на топлопроводимост ... Пия пиринско :) :lol: :partyman:
torbalan - Дървен философ
Керпича не е вълшебен. Изолационните му свойства не са кой знае колко по-различни от свойствата на аналогичните други материали използвани за зидария...

Номера с кирпича е, че обикновено стените са доста по-дебели, отколкото ако са зидани с тухли, итонг и т.н.
От по-голямата дебелина на стената идва и по-добрата изолация...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Слагане на изолация върху кирпич" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: