Напишете въпрос свързан със санирането.
margata - помощник
Здравейте. Имам тераса на втори етаж, която е открита. Подът на терасата е бетонна плоча. Помещението под терасата го превърнах в гардеробна, тоест ползва се и се отоплява като част от долния етаж, а таванът на помещението е подът на терасата. Досещате се, че губя много топлина от този таван, и затова се налага да го изолирам външно. Терасата е все още на плоча, но смятам да направя декинг на пролет.
Въпросът ми е как най-правилно да изолирам подът на терасата? Мислех си за вариант: 5см фибран, след това циментова замазка и след това конструкцията на декингът. Имам на разположение 12см общо и трябва да вляза в тях.
Трябва ли да правя допълнително хидроизолация (терасата засега не е покрита)? Отводнение със сигурност ще има.

Благодаря предварително.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хидроизолация задължително!
Идеалното е топлоизолацията да е отвътре. Може ли?
margata - помощник
За съжаление не може да е отвътре. Таванът е на 2.45м височина. Затова трябва да е отвън. Въпросът е каква топлоизолация да сложа и как да направя след това декинга, както и къде да сложа хидроизолацията - след топлоизолацията или преди нея?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ще загубите 5см отвътре. Ако е отвън, отгоре, ще трябва армирана замазка и става "дебело" и тежко.
Хидроизолация се прави възможно най-отгоре, под крайно покритие. Доста пластове са.
radius - майстор
Ами после декинга как ще го хванете, като има ХИ?
EDI - майстор
Няма да стане тая работа в 12 см, пък и декинга ше компрометира донякъде хидрото.Става, ама си иска малко творчество хем декинг, хем хидрото да остане цяло.
margata - помощник
За това ви питам, защото не съм го правил и щетрябва да експериментирам. Ако някой може да предложи решение, ще съм благодарен...
egomen66 - майстор
Във тази тема , се е получила добра дискусия , по въпроси които засягат и твоя казус.Прегледай я информативно...ако не си го направил вече. :partyman:
http://forum.napravisam.bg/viewtopic.ph ... 1&start=20

Тема "Изолация на под на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: