Напишете въпрос свързан със санирането.
Привет! Искам да попитам, дали е възможно да се постави троен, или двоен стъклопакет в рамката на дървена дограма, като се махнат отваряемите части. Прозорците се намират на стълбище и никога не се отварят, а сега са с единични стъкла и губя много топлина през зимата. Идеята ми е да поставя стъклопакета и да го закрепя с допълнителна дървена рамка от вътрешна страна, или по друг начин. Някой може ли да сподели как да се изпълни тази идея. Не искам да сменям изцяло дограмата, защото ще ми излезе около 1000лв, а само стъклопакетите и то най - добрите са на цена около 200лв.
lov - майстор
Що да не може само трябва да си направиш едни допълнителни первазчета от дърво за от вътре с които да фиксираш стъклопакета.
Ако беше направил някоя снимка щеше да бъде по лесно.
Лично аз съм вграждал в стена едни стари стъклопакети за времено. Че дори после направих изолацията от вънка. И те така изкараха няколко години докато сега есента махнах единия защото на мястото му сложих вече врата.
torbalan - Дървен философ
За можене, що да не може?

Поръчваш пакета с 5 мм по-тесен от отвора. Лепиш го със силикон. От вътрешната страна слагаш дървени первазки и готово.

Самия стъклопакет може да е по-тънък от черчеветата, но няма да е болка за умиране.
VLADO66 - майстор
Трябва да се сложат по ъглите планки за укрепване на сглобките.Стъклопакета е тежък и ще провисне прозореца.Укрепва се с клинчета по диагонал отгоре откъм пантите и отдолу в срещуположната посока.Така стъклопакета ще носи черчевето.
torbalan - Дървен философ
VLADO66 написа:
...откъм пантите ...
Я погледни заглавието на темата ;)
VLADO66 - майстор
torbalan написа:
VLADO66 написа:
...откъм пантите ...
Я погледни заглавието на темата ;)
Оффф,верно :-D
lov - майстор
На някой май още му пуши главата и го държи още от празника. :lol:

Тема "неотваряеми прозорци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: