Напишете въпрос свързан със санирането.
mupk0 - специалист
Добър ден. Искам да попитам няколко въпроса на които не намерих отговор сам и бих желал да помогнете. Имам гараж в който правя ремонт. До момента съм махнал всички окачени шкафове,старата ел инсталация и пречещи неща. Сменил съм ел инсталацията , ВиК тръбите за мръсна вода и тея дни ще прокарвам ВиК-то за чистата вода към новата мивка. Премахнал съм тръбите от парното и прочие. Сега тук идва проблема...блока с годините е пропадал. Аз реших да изкъртя края на стената към плочата и опаааа :
Изображение
На вид е страшно..оказа се ,че гаражите са направени върху насип,който за мой късмет вече може да се каже ,че не мърда :) Преди близо 10години бащата е замазал леко гаража по ръба с плочата и от тогава до сега имаш цепнатина не повече от 2-3мм. Понеже мислех да направя ремонта колкото за гараж ми беше в главата да го замажа с вар и айде до следващите 10год. Обаче като взех да хвърлям пот и пари вътре реших да го направя малко или много като хората :) Та сега каква ми е идеята. Дупката между стената и плочата я запуших с 10см EPS и прокарах новите кабели в дупката. По тавана изчистих всичко ненужно ,като има само една линия на сглобката в плочата около 5-6мм висока,която не мога да окъртя. Мисля да купя EPS 2см и с него да подведа стените (тоест да го залепя от тавана надолу по стените) с цел да скрия дупката и после да налепя тавана. Понеже е гараж и не гоня изолационни свойства мисля да го налепя целият с 2см,а където ще минават ВиК тръбите 5см. Смятам ,че с 2см ще успея да скрия тук таме някоя дупка,шупла и дефект по стените и плочата. До тук добре....поне в моята глава. Идва въпроса как да залепя плоскостите...тоест да мажа лепилото тип "гребен"или по ръба и в средата топка. След залепването разбрах ,че чакам около 2 дни и дюбелирам всеки панел в ъгъла и в средата. След дюбелирането мажа с шпакловка,мрежа и заглаждам.След като замажа,грундирам и удрям един латекс. Правилна ли ми е идеята за работа ? Ако да какви минуси има "изолацията" с 2см EPS и дали ще е доста крехка на фона на 5см. В гаража няма да се правят ремонтни дейности,а ще се вкарва и изкарва кола. Единствено мисля за тавана (плочата) с анкери да хвана шкаф метален на който ще си направя стойка за гумите и 2 полици на едната от стените. Тях мисля да ги направя последни(след изолацията) като за полиците мисля да сложа предварително основи в стените...тоест в момента имам едни шайби от собственика на другия гараж, на когото му се държат някви рафтове и аз мога да заваря основи на тях ,които да се показват над изолацията или да не се занимавам с глупости и да си хвана полиците с дюбели в стената след изолацията.

И сега малко синтезиране на този хаотичен разказ:
Идеята ми за изравяване на стените вместо мазане с вар да стане с изолация подходяща ли е ?
Проблем ли ще е ако подведа стените спрямо тавана и после направя него ?
Прекалено тънък и лесно пробиващ ли ще е 2см EPS?
Някакви проблеми при технологичното лепене на EPS по описания от мен начин?
При евентуално напукване след Х години проблем ли ще е да се подмаже само пукнатината ?


Благодаря на помогналите :)

Тема ""вътрешно" саниране на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: