Напишете въпрос свързан със санирането.
bubblesum - помощник
Здравейте, нужен ми е съвет как да направя топлоизолация на две тераси на къща. Доста търсих из форума, но не открих отговор на всичките си въпроси. Ако има някой с личен опит и делото му е издържало проверката на годините, ще съм благодарен да сподели метода си.
Малко подробности:
Терасите са вдадени - т.е. плочата се явява таван на стаите от долния етаж. Затова лятото се напичат (едната е на югоизток, другата на югозапад) и долу става жега, а зимата по тавана в стаите на долния етаж има конденз и мухъл. Плочата си стои откак е направена къщата - около 35 години, но няма поражения.
Мисля да сложа XPS 4 см и отгоре гранитогрес, а по-нататък някакъв парапет. Купил съм XPS и лепило Ceresit CT85. Едната тераса съм я измил хубаво с водоструйка и съм готов да започвам. Понеже не мисля засега да сменям дограмата на горния етаж, ми се ще да не вдигам нивото повече от нужното, за да не надвиша прага на вратата. Но все пак приоритет е изолацията да стане както трябва. Тук е първата неяснота - някои ми казват, че първо трябва да се направи замазка, която да даде наклон, после се лепи фибрана, отгоре армирана замазка, накрая гранитогрес. Други казват, че първо се лепи фибран, а с армираната замазка се дава и наклон. Кое е правилното? Ако първо се дава наклон, има ли минимална дебелина на замазката в най-тънката й част? С какво се правят замазките - цимент и пясък или направо с лепилото Ceresit CT85 ?
Имам и други въпроси, но тези са най-съществените.
kozl - майстор
Терасата открита ли е? Липсва хидроизолация. Има детайли на изпълнение на цял пакет - замазки, хидроизолация, топлоизолация. Аз под 8 см топлоизолация на тераси в проектите не съм срещал. Ако терасата е открита много важни са наклоните за оттичане и хидроизолацията, особено в контакта с дограмата. С тези намерения за потапяне на дограмата, това е като таралеж в гащите, асвен яко над терасата има сериозен покрив (навес).
bubblesum - помощник
kozl написа:
Терасата открита ли е? Липсва хидроизолация. Има детайли на изпълнение на цял пакет - замазки, хидроизолация, топлоизолация. Аз под 8 см топлоизолация на тераси в проектите не съм срещал. Ако терасата е открита много важни са наклоните за оттичане и хидроизолацията, особено в контакта с дограмата. С тези намерения за потапяне на дограмата, това е като таралеж в гащите, асвен яко над терасата има сериозен покрив (навес).
Къщата има и таван, така че терасата не е открита - вдадена е. Дъжд и сняг рядко достигат до дограмата - при силен вятър, но наклона ще е достатъчно решение на първо време, после може да сменя вратата с PVC, на нужната височина. "Има детайли на изпълнение на цял пакет" - ако може линк, за да видя детайлите, които ме интересуват. Досега намирах само схематично представени решения, без подробности. 8 см ми се струват твърде много, при положение, че къщата няма изолация, дограмата е стара дървена и т.н.

Тема "Топлоизолация на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: