Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

Предстои ремонт на покрива на кооперацията, който ще се състои в претърсване на покрива, подмяна на греди ако се наложи, пaропропропусклива мембрана и тнт. Тъй като съм на последен етаж имам голяма част от покрива, която е плоча със няколко ската (като на приложената схема, апартамента е мезонет) ми се иска да поставя термоизолация. Ремонта на покрива не я включва поради ограничени възможности на съседите, та ще трябва сам да се оправям. Като цяло искам освен моя апартамент да застъпя по около 1 метър на вътре в съседните апартаменти с идеята за по добра изолация. Тотал трябва да изолирам около 70 квадрата.

Въпросите, които имам са:

-между покривното пространство е различно, на някой места е 10см, на други 40. Подобно като на схемата. Там където е повече трябва ли да се слага допълнително вата или 10см на всякъде е ок.
-Каменна вата или минерална, съответно каква дебелина.
-Трябва ли да бъде лепена за покрива или само поставена
-директно над ватата трябва ли да има допълнителна хидро изолация или нещо, което да я предпази при евентуален теч.
-При подобрен род изолация на плоча от външната страна, как да се предпазя от мухъл или влага


Не мисля сам да го правя, та хора от Пловдив, които се занимават професионално с ремонт на покриви могат да ми пишат на лично. Мога да дам и останалите параметри на покрива за да предложат оферта.

Благодаря.

Прикачен файл

Изолация.jpg
8180 - майстор
Чичко Гугъл: изолация на бетонен покрив
Изображение
Гъгъл, но реално не отговаря на чуденките ми :)

Тема "Термоизолация на бетонен скатен покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: