Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте на всички. Казвам се Недялко и съм от гр.Кърджали. Знам, че в този форум има много майстори и компетентни лица които могат да ми помогнат, ако успея да обясня моя проблем :)

Септември 2015г. си купих място с къща ( стара ), която днес вече е добила някакъв приличен вид. Къде ме лъгаха майстори и псевдо майстори, понеже аз съм си неук в строителството, но покрай тази къща почнах да се самообразовам ( наложително) и стигнах до етап външна изолация. Реших ( пък и финансово) да направя външна изолация с 5 см стиропор на Baumit ProTerm и полимерна мазилка .

Към приложената снимка съм снимал цокъла и стрехата които са бетонови. Къщата е вдигната от земята на около 80-90 см като на стаята на снимката отдолу имам 10 см стиропор на пода( само на нея). Цялата къща е с фибран 3см под горната плоча ( отлят с плочата). Та към върпоса :

1. Стрехата, която е 50см ширина и чело покрито с челни дъски задължително ли се изолира, защото в момента челните дъски на места ми излизат на нула и немога да сложа почти нищо там, освен ако не махна челните дъски и ги смъкна надолу или върху челните дъски да пусна ламарина, която ще слезне на необходимото ниво за да изолирам стрехата с фибран, ако е наложително. Челото нямам как да го изолирам и затова питам има ли смисъл само отдолу да изолирам а челото да си остане покрито с челни дъски ?

2. Цокъла отдолу мисля след време да го покрия с камъни, но кога ще стане не знам. Взел съм материал да го покрия с 5 см стиропор и се чудя да го слагам ли или няма смисъл щом ще правя камък.


Не знам дали успях да обясня моя проблем, както казах съм бос в тази тематика, но имам нужда от съвет , защото както казват изолация се прави 1 път и евентуалното и лошо изпълнение е все едно нямам изолация. Благодаря предварително
Изображение
http://imgur.com/a/pwZx8 - снимката на върпосната стреха и цокъл.
kozl - майстор
И какво ти е питането:
Може ли да правя компромиси :?
Изолирай всичко. "Цокъла ще е с камък". Какъв камък? Изолираш, пред фибрана стоманена мрежа, анкерирана за бетона през фибрана и лепиш цепен камък примерно.
8180 - майстор
Според мен и стрехите са важни - измисли нещо.
Таванът с 3см. е слабо на днешен ден. Ако може нещо отгоре да се опита - в подпокривното.
Благодаря ви за отговорите.
Знам, че параметрите на материалите не е от най-добрите към момента, но е до някъде съобразен с местоположението на града където живея.
Въпроса ми беше дали има смисъл в изолирането на тези части от къщата при положение, че няма да мога да изолирам челото на стрехата и, че просто къщата е вдигната на високо от земята и не знам до колко топлозагуба ще има от там.
Проблема горе е,че ще трябва да се свалят челни дъски и опасения да не се счупят при този процес и дали има по ефикасен начин да се направи.

Благодаря за отговорите и че отделихте време.
p.v.x - майстор
JuJuBa написа:
Цялата къща е с фибран 3см под горната плоча ( отлят с плочата).
Като пишеш "под горната плоча" , какво имаш в предвид.

За тавана ли става на въпрос?

При тази ситуация , трябва да се мисли , и за вътрешна изолация.

:rock:
p.v.x написа:
JuJuBa написа:
Цялата къща е с фибран 3см под горната плоча ( отлят с плочата).
Като пишеш "под горната плоча" , какво имаш в предвид.

За тавана ли става на въпрос?

При тази ситуация , трябва да се мисли , и за вътрешна изолация.

:rock:
Да тавана на цялата къща става въпрос, но излгежда нямаше кой да ми каже да изолирам и стрехата която излиза навън( пък и не съм го мислил тогава) с фибран. За вътрешна изолация не мисля в момента, но може би след време и за това ще трябва да мисля.
p.v.x - майстор
JuJuBa написа:
За вътрешна изолация не мисля в момента, но може би след време и за това ще трябва да мисля.
Със вътрешна изолация , можеш да прекъснеш термомоста между стената и горната плоча.
Вече го имаш заложен фибрана .То три сантиметра не са много , но все е нещо.
Ще изгубиш акумулирането на топлина в стените. Но пък ще се стопля по бързо , респективно ще изстива по бързо.
Само с външна изолация трудно ще избегнеш термомоста през стрехата.

:rock:

Тема "Изолиране на цокъл и бетонова стреха ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: