Напишете въпрос свързан със санирането.
Dimicha - напреднал
Здравейте, имам въпрос във връзка с входната врата на панелен блок. Извинявам се, ако вече е повдигана темата. Малко предистория - в момента на входа сме с оригиналната врата, изработена от стоманени профили и остъклена с армирано стъкло. Поради ред причини вратата си зее отворена почти постоянно и като решение на проблема съседите искат да я сменим с PVC/алуминиева врата. Аз лично бих предпочел, ако има начин да се ремонтира старата оригинална врата - в пъти по-здрава е от всякакво PVC/ алуминий. Въпросът ми е - има ли начин да стане това - да се сложи затварящ механизъм на старата врата, евентуално брава с чип и изобщо да се рециклира тя. Както знаете, тоя тип врати са много тежки и ми се струва, че трудно може да се докара да се затваря сама без да е опасна за хората, но ако все пак има начин, би бил за предпочитане. Благодаря ви предварително! :)
zz_stefanov - майстор
Всичко зависи от изработката и монтажа.
На блока е стоманена и автомата си я затваря нормално, но провисна касата и се наложиха корекции.
На други места имаме проблеми с провисването на Al врати, основно заради калпаво изпълнение.
Алуминиевите са най уязвими за вандализъм, т.е. зависи и къде е блока и как се охранява.
Dimicha - напреднал
zz_stefanov написа:
Всичко зависи от изработката и монтажа.
На блока е стоманена и автомата си я затваря нормално, но провисна касата и се наложиха корекции.
На други места имаме проблеми с провисването на Al врати, основно заради калпаво изпълнение.
Алуминиевите са най уязвими за вандализъм, т.е. зависи и къде е блока и как се охранява.
Поразрових и наистина има автомати, които ги продават като "за тежки врати". Значи не е мисия невъзможна. Евентуално може би трябва да се пипнат и пантите, за да се движи по-лесно самата врата. Въпросът е обаче към какъв специалист да се обърнем - ключар ли, фирма за дограми ли?
DundyTheCroc - майстор
За старата врата ви трябва железар, на ТИ с флекса и електрожена.
kozl - майстор
И не само железар, но от там може да се почне.
По принцип е възможно да се поправи старара врата. Поради това, че е тежка ще трябва автомат за самозатваряне отговарящ на теглото на вратата, а такъв автомат е скъп. Тка например на входа където жиивее майка ми са избрали да подменят цялата врата с пак стоманена, но от по леки профили, защото автомата за тежки врати бил скъп и последния изкарал само 3 години :shock: Сега вратата седи в антрето и няма кой да я помръдне, защото тежи колкото слон. :lol:
За заключване също може да се използва електромагнитен щифт с електронно управление. Обикновените брави няма да удържат напъните на вандалите.
При нас вратата от стоманена рамка и армирано стъкло, със секретна брава, но имаме видеонаблюдение да пази бравата, че иначе много се поврежда.
Dimicha - напреднал
kozl написа:
И не само железар, но от там може да се почне.
По принцип е възможно да се поправи старара врата. Поради това, че е тежка ще трябва автомат за самозатваряне отговарящ на теглото на вратата, а такъв автомат е скъп. Тка например на входа където жиивее майка ми са избрали да подменят цялата врата с пак стоманена, но от по леки профили, защото автомата за тежки врати бил скъп и последния изкарал само 3 години :shock: Сега вратата седи в антрето и няма кой да я помръдне, защото тежи колкото слон. :lol:
За заключване също може да се използва електромагнитен щифт с електронно управление. Обикновените брави няма да удържат напъните на вандалите.
При нас вратата от стоманена рамка и армирано стъкло, със секретна брава, но имаме видеонаблюдение да пази бравата, че иначе много се поврежда.
Ее, това мнение ми е много полезно, благодаря! Значи отива на смяна на вратата работата. А тази новата врата, която казваш, че е от стоманени профили (предполагам е от фирма за PVC и алуминиева дограма) колко струва?
MamaMy - майстор
Едва ли. Има си все още фирми изработващи метални конструкции. Някои от тях работят и на дребно. Могат да ви свършат работата, но всичко опира до пари.

ПП Напиши си в профила от къде си. Иначе няма как да ти се помогне.
kozl - майстор
Dimicha написа:
Значи отива на смяна на вратата работата. А тази новата врата, която казваш, че е от стоманени профили (предполагам е от фирма за PVC и алуминиева дограма) колко струва?
Не PVC и алуминиеви врати са слаби конструкции. Е има алуминиеви "секюрити" профили, но цената им поне 3 пъти спрямо шир потребата от олекотените профили.
Качествен автомат за самозатваряне на тежка врата е към 150 лв. Една нова стоманена остъклена врата към 250-300 лв. Като няма стъкла и със 150 лв. ще може да се вместите за крило и монтаж. Отделно към 200 лв ще е щифта с устройството за отключване с монтаж. Транспордерите (ключовете) зависи от количеството са по 2-4 лв. броя.
Аз бих заложил на тежката врата и добър автомат за самозатваряне. Но не всички мислят така. Повече метал прави вратата по-тежка и по-здрава, но силата за отваряне е по-голяма. И хората избират по-лесното и съответно по-слабото. Ако са клеясали пантите може да се пробият отгоре с 3-4 мм и от там да се пълнят с масло. Аз така съм поправил няколко стоманени врати да се движат по-леко.
Dimicha - напреднал
Благодаря за отговорите, колеги! Към колегата МамаМу, от Велико Търново съм, ако можете да препоръчате някой майстор/фирма тук, ще е супер.
zz_stefanov - майстор
Новата врата трябва да се отваря навън.

Тема "Входна врата панелен блок" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: