Напишете въпрос свързан със санирането.
lordged - помощник
Здравейте,
мисията ми е да се направи изолация на апартамент на 1 етаж от 3 етажна сграда градена с единични плътни тухли през далечната 1961 година. Отоплението в апартамента е на ток, така че трябва да бъде изключително ефективно изолирана и защитена от топлинни загуби.
височината е 2.80, под апартамента са мазетата, първа плоча е на 1м. височина от земята. Дограмата е 3 камерно пвц.

на всички 3 стаи има по една външна стена. стените са тухли единички общо около 30 см. зид, като мисля, че са 2 реда застъпвани тухли.
на една от външните стени има долу олющен от влагата латекс, което ме навява, че има влага по стената или по пода. в мазетата мирише на застояла влага. няма мухъл, стените са хладни, но не бих казал влажни. тази седмица ще меря влажността на стените с влагомер.

какво съм решил да направя, и какво бихте препоръчали.

изолация на стената 8 см. Терапор Коефициент на топлопроводност при 10° C 0,029, Водопоглъщане при 48 ч. частично потапяне 0,012
в стаите имам 3 варианта:

1. Подов фибран 4 или 5 см. + 2 мм. подложка, + Ламиниран паркет.
2. подов фибран 2 см. залепен на гребен, ОСБ плоскост 1 см. залепена за фибрана + 2 мм подложка + ламиниран паркет
3. 2 плоскости по 1.5 см осб плоскости залепени за пода + 2 мм подложка + ламиниран паркет.

има ли по ефективни ваирнати за да се изолира пода и да не просмуква студ от мазетата ?

тавана на мазетата ще бъде облепен с 2 см фибран.

след година ще бъде поставен окачен таван с вата и гипс картон на тавана.

отопление:
в апартамента няма кумини. няма газ, няма тец. - единствено ток.
обща квадратура светла площ 36кв.м.
2 климатика в стаите + 2 конфекторни печки.

има ли смисъл да се мисли за подово стенно отопление с електрически котел ?
torbalan - Дървен философ
По-ефективна изолация е по-дебелата изолация.

Относно отоплението - помисли за климатици. Дали ще се грееш с духалки, със стенно или подово - все тая от към разходи.
gechev - специалист
lordged, студа не се просмуква в стаята, а топлината изчезва от нея.
Щом имаш стени от плътна тухла единичка е полезна по дебела от 8 см. изолация. Направи я минимум 10 - 12 см.

Тема "Изолация на стар апартамент със стени от тухла единичка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: