Напишете въпрос свързан със санирането.
vedved - помощник
1.Искам да направя вътрешна изолация на външните стени на едната част от апартамента – какви материали ще ми препоръчате (вата, стеропор,дуфрон,силитрон) и коя марка ? Правя го защото след Х време до мен ще залепят друг блок.
2. Външна изолация на останалата част от апартамента – отново материал и марка.
3.Какъв грунд или препарат да използвам за влагата по стените преди да поставя изолацията?
4. Ако препоръчате и фирма за дограма ще съм много признателен :)

Прикачен файл

IMG_0107.JPG
препарат за влага ?
IMG_0107.JPG (46.98 KиБ) Видяна 4646 пъти

Прикачен файл

IMG_0101.JPG
стени за външна изолация
IMG_0101.JPG (47.25 KиБ) Видяна 4646 пъти
prascho - майстор
според мен фибран отвътре и фпс отвън. Аз лично на таванския етаж сложих депрон 6 мм, но все още не живея в него и не се отоплява. Не мога да изкажа мнение за поведението на депрона при за момента.
Ivan_Kurtev - специалист
Лелеййййййййй

Душко мога да ти препоръчам вариянра ако ще слагаш гипскартон и вата като предстенна обшивка е идеален за вутрешните стени а ако ще залепват блок до теб сложи Фибран там!
просто няма по-добър вариянт от ватата къдетои да е..
това е
за влагат да има вариянти на хидроизолационни грундове на Кнауф и доста други поразрови се и.. успех
metody - помощник
vedved написа:
1.Искам да направя вътрешна изолация на външните стени на едната част от апартамента – какви материали ще ми препоръчате (вата, стеропор,дуфрон,силитрон) и коя марка ? Правя го защото след Х време до мен ще залепят друг блок.
2. Външна изолация на останалата част от апартамента – отново материал и марка.
3.Какъв грунд или препарат да използвам за влагата по стените преди да поставя изолацията?
4. Ако препоръчате и фирма за дограма ще съм много признателен :)
Аз препоръчвам фирма Мултитех за дограма - миналата седмица монтираха мойта и съм изключително доволен , а и цените са им супер . Работят с профил Rehau за ПВЦ
velsi - Почетен майстор
Аман от това Рехау. Разберете вече, че Рехау е ужасно смотан профил, който се прави в Турция и най-нагло се продава за немски. Цената му е по-ниска дори от на българските профили, а качеството също. За сравнение с немските да не говорим.
metody - помощник
Колега много добре знам къде се прави Рехау, ти да не мислиш че другите профили са 100% немски може би единствено Саламандър но то и цената му е тройна на другите . На мен лично профила ми допадна като съотношение между цена и качество , а изразих мнение не заради профила ами заради качеството на обслужване на дадената фирма - много добра изработка на дограмата , изключително коректни и не на последно място качествен монтаж

Тема "Какви материали ще ми препоръчате да ползвам ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: