Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, за пръв път влизам в темата "саниране".Мисля, че от споровете и консенсосите, които прочетох научих много, но явно не достатъчно, защото както обикно става, колкото повече нучаваш, толкова разбираш, че нищо не знаеш и започваш да си задаваш нови и нови въпроси.
Тъй като ми предстои саниране на тухлена къща твърдо бях решил да си направя първолачално вътрешна топлоизолация с ESP- 2 см, а догдина и външна с 5 см.Сами се досещате, че това отлагане във времето е пряко свързано с "дебелината на потртфейла ми".Четейки темата, както и по горе споменах, започнах да се замислям дали не съм тръгнал в грешна насока /имам впредвид първоначалното компромисно решение с вътрешната топлоизолация/ дали при направа на външна топлоизолазия тя ще се окже излищна и ще бъдат пари хвърлени на вятъра.И другият ми въпрос е можеле да се санира направо върху тухлен зид без предварителна замаска с хорусан или хуросан както там се казва?Ако все още не сте загубили интерес да образовате невежите моля да ми отговорите.
Предварително благодаря.
velsi - Почетен майстор
Да, може да се лепи директно върху тухлите. Измазване не е необходимо. Не мисля, че направата на вътрешна изолация като компромисен вариант е излишна инвестиция, както и не мисля, че вътрешната изолация обезсмисля външната. Аз подходих по същия начин, защото нямам възможност в момента да изолирам 150 кв.м външни стени. Правя частична вътрешна само на стаите, които ползвам със стиропор 3 см. Когато имам възможност ще направя и външна.
pep - специалист
Ако може някой да даде съвет : имам подземен гараж и поради некачественото строителство непрекъснато се навлажнява . При валеж таванът прокапва по-силно .
Фактически не мога нормално да си прибера колата в гаража , защото се цапа почти непоправимо от прокапалата мазилка .
Дайте идея за хидроизолация на тавана , поне да се спре теча , иначе с влагата съм се примирил .
Благодаря.
Kinley - напреднал
pep, не се сърди, една забележка:
Твоето питане е за нова тема, при това във форум Хидроизолация
А за да пуснеш нова тема трябва да се регистрираш

Успех
pep - специалист
Сори , сега видях че има раздел , може да се изтрият 3-те последни мнения .
Galski - специалист
Може и малко късно да се включвам, но искам да допълня нещо съществено към поста на Арту, който учудващо ми звучи познат ;)

Та - същественото при ватата каширана с алум. фолио е, че то се поставя откъм помещението, зад гипсокартона.
И честно казано, този тип вътрешна изолация работи безотказно при спасяване поединично!

Естествено няма нищо по-добро от външната изолация, както и от правилния начин на живот ;) Проветряване, отопление и пр. действия свързани с бита - вентилация на баня, кухня, несушене на дрехи вътре... Та така :-D
ARTU - специалист
Естествено, че щею ти е познато - аз възприемам добре :cool:
vlado0549 - специалист
Какво ще кажете за този материал-Макспор:
http://www.maxim.bg/maxpoor/maxpoor.htm
Като фибрана ли е или се доближава като качество до каменната вата.
Мога ли да лепя гипсокартон направо върху него.
EDI - майстор
Това си е най-обикновен стиропор.Не го слагай за вътрешна изолация.

Тема "изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: