Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,

балконът е широк 1,20 метра и вместо 100 мм стиропор на стената си мисля да сложа 50 мм фибран. ЦЕЛТА е ДА СПЕСТЯ стесняване на терасата!!

Има ли някакво правило 1 см фибран на колко см стиропор се равнява, по изолиращи качества?

Ще слагам силиконова мазилка, която в сравнение с алкидната има някаква паропропускливост.

Как да изведа контакти и ключове през изолацията? Особено ако слагам 100 мм стиропор. Намерил съм една пластмасова конзола, обаче 1 брой струва 25 кинта, та затова питам за алтернатива.

Благодаря предварително за мненията.
Последна промяна от Vassil Leonberger на съб сеп 16, 2023 1:10 am, променено общо 2 пъти.
100мм стЕрео.

Всеки месец подобна тема!
Нанащомусайбенимусачите.
torbalan - Дървен философ
Стиропора и фибрана имат горе-долу еднакви топлоизолационни свойства.
50мм е малко. Сложи поне 100.
За паропропускливост на мазилката не мисля, че трябва да се тревожиш. Така или иначе фибрана няма да пропуска парите.
За контакти и ключове - не знам. Трябва да се чете.
radius - майстор
Има дълбоки конзоли, на дълбока цена за монтаж през изолация.
Аз го направих с дървени подложки 5см дебели, хванати с дюбели в стената и в дървото, хванати обикновени конзоли с винтове.
Последна промяна от radius на пет сеп 15, 2023 11:50 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Така четейки, с фибран/стиропор ли ще го зидаш, или там каквото си намислил, щото не е ясно! Ако ще е зидан, ще е изолиран от вън. Къде от вън трябва да бъде електрото. Нямам думи и за това ще замълча!
Изолация абс.мин.8см, иначе 10см. Иначе не се напъвай.
За мазилка на вън, дали е дишаща няма значение по много фактори. Ако е куня, ясно. Ако е жилищна част също, дишането е по цялата площ на помещението, а ти това не променяш😉
пет сеп 15, 2023 9:02 pmVassil Leonberger написа:

Има ли някакво правило 1 см фибран на колко см стиропор се равнява, по изолиращи качества?
Прочетох други теми и вече ми е ясно, че 1 см стиропор има топлоизолационните качества на 1 см фибран. И двата материала имат Ламбда около 0,034 до 0,035 W/m.K, въпреки че производител на стиропор от с. Ведраре дава стойност 0,028.

Тема "Топлинна изолация на стена на балкон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: