• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
chapara - майстор
За това изолация на пода се прави при ремонт на банята под замазката, амааа...
Чираче - майстор
Ефект може и да има, но ще е минимален. Температурата, измерена при пода и тавана в банята е поне няколко градуса. Като се изолира бетона отдолу, температурата при пода малко ще се повиши. Зависи и по какъв начин се отоплява /или не се отоплява/ банята. Аз бих направил друго. Трудоемко, и финансово натоварващо. Но и ефективно. Бих изкъртил плочките в банята заедно със подложната замазка. Ще сложа поне 3 см фибран. След това поне 2 см замазка с мрежа. И след това плочките. Разбира се, ако има възможност това да се случи по височина. Така мисля аз. Малко е нестандартно, но....
fbr - майстор
Аз пък бих продал този и купил на среден етаж, като внимавам долния етаж да е обитаем. Току виж излязло по на сметка.
пет дек 01, 2023 7:21 pmchapara написа:
За това изолация на пода се прави при ремонт на банята под замазката, амааа...
Банята я правих, далеч преди да ми побелее мустака.
За ремонта е предвидена, както и подово, ноооо.....чак като порасна или друг път.

Чирак, така само ще е похарчил доста повече пари и положил повече труд.
Горе е ограничен в площта между стените, както и по височина.
Под плочата може да налепи колкото иска дебело, както и площта да е по голяма.
ivanovbg - майстор
пет дек 01, 2023 8:50 pmЧираче написа:
Ефект може и да има, но ще е минимален. Температурата, измерена при пода и тавана в банята е поне няколко градуса. Като се изолира бетона отдолу, температурата при пода малко ще се повиши. Зависи и по какъв начин се отоплява /или не се отоплява/ банята. Аз бих направил друго. Трудоемко, и финансово натоварващо. Но и ефективно. Бих изкъртил плочките в банята заедно със подложната замазка. Ще сложа поне 3 см фибран. След това поне 2 см замазка с мрежа. И след това плочките. Разбира се, ако има възможност това да се случи по височина. Така мисля аз. Малко е нестандартно, но....
Няма смисъл и от къртене. Лепи една подложка за подово с 2 санта изолация , реди тръбата, замазва отгоре включва я към лирата и лепи плочките. Не повече от 8-10 см ще вдигне пода.И оригиналното прагче от 5-6цм става точно нависочина една стълба по стандарт. Това че банята от 2,4 височина ще стане 2,3метра едва ли ще е от значение. И без туй в новото строителство таваните ги правят на 2 и 30.
chapara - майстор
Ооооо, не, тва е кражба!
  • 1
  • 2

Тема "Студен под на първи етаж - топлоизолация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: