Напишете въпрос свързан със санирането.
prascho - майстор
здравейте,
днес говорих с представител на деко терм и ми направи забележка, че при влачените мазилки трябват повече човека за да не си личи на мястото на препокриване. Тъй като възнамерявам да си правя изолацията сам, това ми се вижда проблем. Мисля да ползвам силиконова мазилка с цел да може да се мие стената и да не поема влага, намаляваща топлоизолационните свойства на стиропора. Стените са ми по 100 квадрата и ще нанасям мазилката сам. Реално има ли го този проблем. Разгледах и драсканите мазилки, какво мислите за тях при външно полагане. Заявиха ми, че при тях няма да си личи по-бавното нанасяне на материала причинено от недостик на хора. Все пак си мисля, че в рамките на един ден ще съумявам да нанасям отделните участъци но не знам дали няколко часа няма да бъдат фатални от изсъхването на мазилката.
EDI - майстор
Личи си.Аз си слагах минерална структурирана и си личи, щото също сам работех и местех скелето.Въпроса се решава с работа на квадрати - вземаш дебела хартиена лепенка, заграждаш си определена квадратура и я запълваш.След това разликата става по-незабележима и по-лесно се заличава.Ама дори и да има, не виждам какво те притеснява, не е чак толкова грозно.
Natalka - специалист
Не е задължително мазилката да е силиконова, за да може да се мие.Колкото до снадките -не завършвай първата ръка в права линия.Нека едната да ти е да кажем на 1л.м, отдолу другата на 1,30м, третата- на 0,90м и така. Силно се надявам, че си ме разбрал, че както го написах..... :?
А защо трябва да е мазилка, а не боя?
Profi Stroi - специалист
С лента можеш да нанесеш драскана мазилка сам без да се разкъсва така:
http://gallery.napravisam.com/displayim ... =182&pos=6
После с силиконова боя можеш да получиш например този ефект:
http://gallery.napravisam.com/displayim ... 216&pos=12
При полагане на мазилката особенно когато си сам се старай това да не е на температура по висока от 25 градуса и задължително зпазвай пропорциите препоръчани от производителя
theurgist - специалист
Има много кофти момент ако задуха силен вятер, той изсушава мазилката много бързо. Иначе с отсичанес хартиено тиксо става и не се личи. А за мазилката аз сложих полимерна драскана и сега я мия с маркуча.

Ако се вгледаш в ляво се личи точно това което казах за вятъра. Мазилката е поставчна със отсичане при температура около 10 градуса и облъчно обаче изведнаш духна и ето го резултата.

Прикачен файл

IMGP0603.jpg
IMGP0603.jpg (148.67 KиБ) Видяна 22715 пъти
prascho - майстор
Наталка, не те разбрах. Мазилката се нанася една ръка, след което ако е влачена се заглажда с пласмасова маламашка в съответната посока. До колкото ми е известно не се нанася на няколко слоя. Не съм казал, че непременно трябва да е силиконова.Мазилката ми изглежда естетически по-добър вариант от слой с боя.
Профи и ти си ми малко неясен. Нанасяли сте мазилката на квадрати отрязани с лента и след това сте я боядисали с боя?
Може ли да покажете снимки в близък план да видя как стоят влачената и драсканата. Цените на квадрат поне с деко терм в практивер излизат около 7-8 лева на квадратен метър. Като се има предвид, че имам около 400 квадрата трябва да дам около 3000 лева само за мазилката.
Profi Stroi - специалист
http://gallery.napravisam.com/thumbnails.php?album=182
Ето ти снимки на мазилката по време на работа
http://gallery.napravisam.com/thumbnails.php?album=216
Ето и готов вид с силиконова боя
Natalka - специалист
Правилно си разбрал, не се нанася на две ръце. Имах предвид точно обратното на това, което те съветват колегите- да отцепваш с тиксо. Мисълта ми беше да не се получават прави линии, а да завършваш неравномерно.
Аз лично харесвам повече боядисаните къщи, поради простата причина, че мазилките са релефни и малко или много събират прахоляци. :wink: Ето тази например:

Прикачен файл

pic02.jpg
pic02.jpg (122.96 KиБ) Видяна 22674 пъти
EDI - майстор
Няма прахоляци, а и боядисването пак си е български патент.Няма система за топлоизолация, която да е с боя.мазилките са специални, водоотблъскващи, устойчиви на замръзване/мното важно качество, защото замръзналата снежна вода прави чудеса/, паропропускливи, изключително здрави на механични натоварвания/ боите не са/.Една къща с мазилка/каквато и да е, а те са стотици/ изглежда не по-малко зле.Представи си дена полимерна мазилка с разноцветни камъчета - аз на цокъла сложих такава със сини и бели камъчета/ситна 1мм зърно/.Просто става разкошно - мие се с маркуча, не пропуска вода и влага, красиво е.Между другото се шпаклова изключително лесно, въпреки, че майсторите вземат повече пари за полагането и.
Natalka - специалист
И защо боите да не са паропропускливи, водоотблъскващи,устойчиви на атм. влияния?!?!? Повярвай ми, на пазара има такива бои, че можеш да си направиш къщата да изглежда много по- интересно и нестандартно отколкото с мазилка. Но всичко е въпрос на вкус , разбира се :)

Тема "мазилка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: