Напишете въпрос свързан със санирането.
гост
Здравейте,

дайте идея за топлоизолация на панелен апартамент с източно изложение на 1-я етаж, лицето е две стаи с вратопрозорци с обща тераса (неостъклена) около 7м.Има ли смисъл да се топлоизолира пода на терасата отдолу и отгоре (чел съм някаде че го играе термомост).
EDI - майстор
Привет.След като терасата ти не е остъклена, няма никаква файда да изолираш пода.Ако остъкляваш терасата, тогава има полза.Сложи XPS 3-4 сантиметра на пода и отгоре замазка.Ако не я остъкляваш, сложи външна изолация на стените - EPS поне 6 сантиметра, макар, че с тези два вратопрозореца ефекта се намалява.
velsi - Почетен майстор
Я да питам и аз нещо, стига само акъл съм давал. Почнах една вътрешна изолация със стиропор 3 см. Интересува ме как се постъпва с конзолните кутии на ключове, контакти.... Старите остават на 3 см навътре, а стиропора не е особено стабилна основа за нови. Има ли нещо измислено по въпроса та да не откривам топлата вода?
ARTU - специалист
Аз си купих конзолни кутии, изрязах им дъното и вкарах цилиндричната част като продължение на съществуващите кутии в стената. Малко акрилен силикон за слепване към стиропора и до момента не са мръднали... :cool:

Тема "топлоизолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: