Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
chapara - майстор
Прикачен файл:
1444220017174.jpg
:wink: :cool: :idea:
rosenn - напреднал
Днес усях да повторя на сухо, вчера дъжда беше отмил промазката с изомраз от хидроизолационната лента... така де, смених я, а през цялата ширина на плочките залепих стъклофибарна мрежа и минах още 2 -3 ръце. Поне не валя и на сухо действително за 4 часа е готов :) Възможно е да не го правя като хората, все пак съм аматьор.
Утре преди работа мисля да го мина още веднъж ако не вали и финиширам за сезона. Плочките ще ги гледам напролет заедно със замазките за обръщане на наклона и съответната хидроизолация за под гранитогреса:)
nikolovvd - майстор
Следващата година ще трябва да започнеш от начало с махане на старите плочки, замазка за обръщане на наклона, грундиране, една ръка хидроизолация, лента и още една две ръце хидроизолация преди да налепиш отново плочки.
Предполагам ще местиш и сифона, така че и там обърни внимание на подробностите. Не ти е лека задачата която си поставил пред себе си, но при хубаво време ще стане за една седмица. Просто имаш няколко процеса, които изискват технологично време, температура над 15-20 градуса и липса на дъжд.
Успех!
rosenn - напреднал
Доста странно, вчера вечерта беше изсъхнал, днес се е накиснал във вода и омекна... и пропуска вода.
Вече се замислям някакъв битум или подобно да залепя на тая дупка.

А за нагодина съм замислил да го затворя тоя участък в дограма за да добие вид на зимна тераса/сушилня с плъзгащи врати. Тръбата и сифона не ппречи да минават от там, просто обратния наклон ще кара водата наваляла на терасата да отива към градинката..
peshaka11 - напреднал
Не съм специалист а препатил от горе долу подобна ситуация,моя проблем го реших с навес и това е съвета ми и за твоята ситуация.А така като гледам как е измислен улука очаквай изненади и от там след няколко години.
bat_al_a - специалист
Пробвай с течна гума на няколко слоя и платно между слоевете, върху бялата могат да се лепят плочки отгоре
rosenn - напреднал
Здравейте,

Нека подновя темата. Дойде време за цялостен ремонт на терасата описана в горните постове. Вкрайна сметка се спрях на решението с обръщане на наклона и поставяне на тръбичка към градинката за изтичане на водата. Вземам в предвид следното - терасата няма навес, зимата вали сняг, дъжд, там се и топи. Компонентите по лепене на гранитогреса ще бъдат подбрани според тези условия - мразоустойчиви. Остана ми само да избера ходроизолация.

Препоръчаха ми двукомпонентните Cerasit CR166 и Sika 107.
Моля за съвет каква/защо да избера. Разликата е около 200 лв за 2 комплекта (15кв ми е терасата), но не не искам да правя ремонт втори път заради калпава ходроизолация.
EDI - майстор
Работил съм с CR90 миналото лято.Хидроизолирах една стена /гранична с комшийска баня/, като слоя по задание трябваше за издържа на отрицателно налягане.Вече 1 година няма никакви проблеми със стената.Мисля, че ще ти свърши работа, а и цената е по-ниска.
chapara - майстор
Аз от край време ползвам "Мапеластик" на "Мапей" и нямам(мат) никакви забележки :wink: :roll: :cool:
rosenn - напреднал
Определено ми трябва двукомпонентна хдроизолация.
@chapara, дай съвет от къде да намеря посочената ходроизолация. В сайта им не намирам дистрибутори в София.

Тема "Теч от терасата - "закърпване"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: