• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Здравейте, надява се да не правя темата напразно. Ако знаете за друга, която може да отговори на въпроса ми, ще съм признателен, ако я споделите.

Наложи ми се да хидроизолирам терасата си и предпочетох да ползвам Isoflex t25. Терасата не е голяма, а хидроизолацията ми хареса (бързо съхнеща, лесна за употреба, с висока устойчивост на температурни влияния и т.н.). Вече дори я положих, но в последствие се запитах, дали е удачна при покритие от гранитогрес (каквато ми е крайната цел), защото когато изсъхна стана като гума. В магазина не са ме предупреждавали да не я покривам, а и в различните материали из интернет нищо не е споменато по този въпрос. Това което ме озадачава е, че основно я спрягат като финално покритие.

Затова реших да се допитам и до вас, преди да пристъпя към следващия етап. Според вас сгрешил ли съм в избора си и ако е така, има ли начин това да се поправи, без да се налага да отстранявам вече положената изолация?

Според вас има ли нужда да грундирам отгоре, преди плочките?

Благодаря предварително! :)
vesel - специалист
Защо не питаш Изомат директно. нали е техен продукт?
Иначе аз съм ползвал подобни (на други производители) хидроизолации в баня и на открита тераса. Отгоре са лепени директно фаянс, теракот и гранитогрес, като съм предпочитал по-висок клас лепила. Банята е вече на 7 години, не е мръднала.
chapara - майстор
Според техническата характеристика си ползвал неподходящ матерял. По принцип се ползват хидроизолации на циментова основа. Сега въпроса е че не се знае дали ако повториш упражнението с хидроизолация на циментова основа в/у тази, ще се получи сцепление м/у двете :?: Хубаво е да се пита преди, а не постфактум :!: :idea: Сеега в/у тази можеш да направиш декинг :wink:
bat_al_a - специалист
Декинг? Не ги слушай, лепи си плочките отгоре гаранция на 100% няма да имаш проблем. Къде пише, че хидроизолацията за под плочки трябва да е задължително на циментова основа? Ако все пак се съмняваш, намажи на тънко една ръка от материала, докато е още мокра наръси пясък отгоре й. След като изсъхне измети излишния и си лепи плочките без проблем. Успех!
chapara - майстор
bat_al_a написа:
Декинг? Не ги слушай, лепи си плочките отгоре гаранция на 100% няма да имаш проблем. Къде пише, че хидроизолацията за под плочки трябва да е задължително на циментова основа? Ако все пак се съмняваш, намажи на тънко една ръка от материала, докато е още мокра наръси пясък отгоре й. След като изсъхне измети излишния и си лепи плочките без проблем. Успех!
И ти каква гаранция даваш-100% :lol: :-D :lol: :lol: :lol: :cool: За писане пише някъде, ама ти не знаеш дори къде, а даваш разни гаранции. Ако хидроизолацията е на силиконова основа, да ти пикам на гаранцията :проба: :lol:
VLADO66 - майстор
На водна основа е, ползвал съм я и като изсъхне лъщи като детско балонче.Преди полагането може да се грундира с грунд за критични основи.
bat_al_a - специалист
На силиконова основа е всичко друго, ама не и този тип хидроизолация, разбирач. Говорим за акрилатна основа, и пак те питам къде пише, че подслойната хидроизолация трябва да задължително на циментова основа за да могат да се полагат плочки/керамика отгоре? Лека нощ.
chapara - майстор
Нека да се види характеристиката на същата:
https://www.masterhaus.bg/files/pdf-docs/1102060015.pdf
, къде пише че в/у нея може да се полага твърда настилка с лепило за плочки. При положение че не го пише значи тази хидроизолация се явява финишен слой, това за всички разбирачи и не такива, защото ми е омръзнало да преправям такива обекти с гаранции :-D :lol:

И ето по една техн. характеристика на произволна друга хидроизолация на циментова основа :razz:

http://www.terazid.com/bg/content/%D0%A ... 2_129.html

http://www.mapei.com/public/BG/products ... tic_bg.pdf

И когато човек не е компетентен по даден въпрос е добре да не изказва фалшиви предположения и догатки! Те вредят на читателите във форума! :idea:
bat_al_a - специалист
Пич, тия хидроизолации, които си ми посочил, са 2 компонентни комп.1 е цимент+фибри комп.2 е именно еластична акрилатна суспензия, след смесване на 1+2 се получава полуеластична циментно-акрилатна хидроизолация, която е поне с 1 идея по разреден вариант на продукта, който е ползвал колегата в случая върху плочата си. Пак казам, гарантирам че с тази чиста акрилатна хидроизолация ще направи не по-лоша изолация от тия мапей и т.нат.които ми цитираш. Решението естествено си е лично негово. Лека нощ.

ПП: А след като сте толкова големи специалисти и съответно желаете да давате адекватна информация и полезни съвети в този форум, не разбирам защо никой от вас не акцентуира на нещо важно в случая: ами до колко е отстранена остатъчната влага в случая с тази плоча/тераса в основата, преди полагане на хидрото и бъдещо последване от плочки/керамика. И какво би се получило след такъв род хидро при наличие на остатъчна влага в основата и полагане на плочки отгоре, без значение от производителя на хидрото и от вида, дали той ще е 100% акрилатна суспензия или смес на акрилат с цимент. Не разглеждайте случая на парче, а от / до. Очаквам мнения и препоръки.
jekasus - майстор
bat_al_a написа:
И какво би се получило след такъв род хидро при наличие на остатъчна влага в основата и полагане на плочки отгоре, без значение от производителя на хидрото и от вида, дали той ще е 100% акрилатна суспензия или смес на акрилат с цимент.
Колко остатъчна влага?
При 2К се изисква мокрене на повърхност при нанасене на хидроизолация.
bat_al_a написа:
намажи на тънко една ръка от материала, докато е още мокра наръси пясък отгоре й.
Не съм запознат със Isoflex t25, но това е сигурен вариант.
Ползвам го при лепенето на плочки в линейните сифони -

Прикачен файл

IMG_0589.JPG
  • 1
  • 2

Тема "Плочки върху eластична хидроизолационна замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: