Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Намерих форума и не съм сигурен,че е точния раздел но да пусна темата. В нас имам изграден бетонен басейн върху голяма тераса по който е направено всичко нужно освен някаккво лепило от което има нужда и да се налепят плочки. Размера на басейна е 6 дълъг 4 широк и 1.20 дълбок. Понеже си нямам грам идея от плочки и какво е по-точно това лепило за което ми говорят ако може някой да ми обясни и орентировъчно какво ще ми е нужно още освен помпа за водата към басейна и цялото тва нещо като материал какви пари ще струва най-евтино главно плочките ?
djendov - специалист
Тея 30 тона вода предвидени ли са в конструкцията? Питам, защото строя къща и се оказа доста трудно поставянето на басейн на покрива. И то доста по-малък от твоя. Започваме с влиянието на люшкащата се вода върху конструкцията(нещо като земетресение било) и стигнем до правилното съчетаване топло-хидро- изолация и огромен товар над тях.
Иначе по въпросите ти, консултирай се с някой магазин по тази специалност, че си е истинско приключение да опазиш водата бистра. Басейна ти не е малък, трябва хубава циркулация + необходимите хапчета/химикали.
Гост - специалист
Тази тераса с басейн най-вероятно е на първия етаж. Или- полуетаж, близък до кота нула. Подозирам, че под басейна не е въздух, а почва ;-)
plamen6703 - майстор
MatriXa написа:
Намерих форума и не съм сигурен,че е точния раздел но да пусна темата. В нас имам изграден бетонен басейн върху голяма тераса по който е направено всичко нужно освен някаккво лепило от което има нужда и да се налепят плочки. Размера на басейна е 6 дълъг 4 широк и 1.20 дълбок. Понеже си нямам грам идея от плочки и какво е по-точно това лепило за което ми говорят ако може някой да ми обясни и орентировъчно какво ще ми е нужно още освен помпа за водата към басейна и цялото тва нещо като материал какви пари ще струва най-евтино главно плочките ?
Чувал ли си за едни хора, който се наричат проектанти? Такъв човек ти е необходим и той като дойде на обекта да си кажеш "болката", ще ти отговори точно и ясно какво може и какво не може :)
Басейн на терасата не съм правил, но имам басейн на вилата. Лично аз не бих се доверил на никой да почне да ми строи басейн без проект. След проекта идва един друг не малък проблем с изпълнител на проекта :) За моят басейн ползвах услугите на кърджалийска бригада строители, които бяха от турски произход. При тях има една такава особеност, три седмици работят без почивен ден от сутрин до вечер, на 4-тата седмица си отиват по домовете и една седмица почиват. Бях попаднал на много читави майстори и стана басейн точно какъвто съм искал с нужното качество на изпълнение.
Какви пари ще струва като материали ще разбереш като седнеш с проектанта и почнете да обсъждате различни варианти на изпълнение, качество и цени на материалите. Може да се окаже, че бюджета ти е "тънък" за направа на басейн, а може да се окаже, че имаш бюджет и за "екстри" :)
turbocharged - специалист
Плочките за басейни се наричат стъклокерамика. 1х1 см плочки налепени на хартия. Да те успокоя, че са много евтини и цената им е последното нещо за което трябва да се притесняваш. 12-14 лв/м2 за средно качество. 48 м2 е твоя басейн т.е. 672 лв. за плочки. Големите пари ги приготви за останалите неща от списъка.
Аз съм виждал следната поредност на работата. Може да има и други по постни варианти.
Стените и дъното трябва да са равно измазани с цимент и пясък. Борда трябва да е точно на нивел. Добре е замазката да е армирана с поцинкована мрежа. После се шпаклова гладко с теракол може и с мрежа за шпакловка. Следва хидроизолация с мрежа на две ръце и хидроизолационни ленти по ъглите. Лепят се плочките с бяло флексово лепило. Фугира се и си готов. Остава да сложиш борд и настилка около басейна.
Да не забравиш да прекараш тръбите на филтрацията и кабелите за осветлението преди всичко това.
vsterev - специалист
Добре е в бетона да бъде поставена добавка за водоплътност /хидроизолация/. Виждал съм как се правят басейни по хотелите слагат Betocrete C36 в бетона, преди да го положат.

Тема "Басейн на тераса ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: