Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Имам проблем с влагата на приземен етаж,липсва външна хидроизолация.Как може да се реши проблема отвътре на помещението.Нуждая се от мнението на професионалисти в тази област.Спешно!Благодаря.
Стефан - майстор
А каква е причината - външна влага, или високи подпочвени води? А този приземен етаж на каква височина е от нивото на земята около него?
Стефан написа:
А каква е причината - външна влага, или високи подпочвени води? А този приземен етаж на каква височина е от нивото на земята около него?
Кщата е на скат,горният й краи е 2м под нивото на земятя отвън.Изкопал см дренаж,който пада 30-40 cm под основите.Почвата е глинеста,подът е от бетон отлят направо в/у пръста.Др. характерно е,че стените са изградени външно от ред камани а вътрешно от тухли.Влагата е ниско по тухлите.Ако проявявате интерес и имате възможност наи-добре е да се види проблемът на място.Къщата се намира в Ботевград.
Стефан - майстор
Скоро не ми се очертава път от там, но и да имам, минавам по пистата за магистралата. Явно влагата е външна. Помислете за направата на бетон около стените поне на 1 м ширина. А откъм камъните да се направи със задигане нагоре покрай тях. Може заедно с това да се подмажат основите с бетон.
hygro - майстор
martintin написа:
Изкопал см дренаж,който пада 30-40 cm под основите.
Изкопът на дренажа запълнен ли е с чакъл?
hygro написа:
martintin написа:
Изкопал см дренаж,който пада 30-40 cm под основите.
Изкопът на дренажа запълнен ли е с чакъл?
Да с дренажен камък,целият изкоп до повърхноста,около 2.80м,а наи-отдолу има дренажен маркуч.
hygro - майстор
Не зная какво точно наричате "дренажен камък" и "дренажен маркуч". Обикновено се използват, подбрани според конкретните условия, една или две фракции чакъл, пясък и дренажни тръби. Ако дренажът е изграден правилно, би трябвало през стените да не прониква повече влага.
martintin написа:
Почвата е глинеста,подът е от бетон отлят направо в/у пръста.
Това не е добре. Възможно е влагата да прониква по капилярен път през пода. Точна препоръка, без оглед на място, едва ли може да се даде.
hygro написа:
Не зная какво точно наричате "дренажен камък" и "дренажен маркуч". Обикновено се използват, подбрани според конкретните условия, една или две фракции чакъл, пясък и дренажни тръби. Ако дренажът е изграден правилно, би трябвало през стените да не прониква повече влага.
martintin написа:
Почвата е глинеста,подът е от бетон отлят направо в/у пръста.
Това не е добре. Възможно е влагата да прониква по капилярен път през пода. Точна препоръка, без оглед на място, едва ли може да се даде.
Имате ли взможност да направите оглед?Къщата е в Ботевград.Ако имате взможност,аз мога да дойда да взема човек за да види положението на място.
hygro - майстор
martintin написа:
Имате ли взможност да направите оглед?
Разбира се! Наш специалист ще се свърже с Вас за да уговорите огледа.

Тема "Хидроизолиране на приземен етаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: