• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Живея в къща, в село до Плевен и имам голям проблем. Разполагам с една дълбока септична яма, която е предназначена за нуждите на тоалетната и кухнята. Водата в нея се изпомпва периодично и общо взето си върши работата (справя се с нуждите на семейството), но проблемът идва когато има продължителни и обилни дъждове или когато има обилно снеготопене - навлиза вода в къщата. Дворът ни има наклон, понеже над нашата къща започва едно необятно поле и ниви, и голямо количество от водата се стича именно оттам. Има и подпочвени води от самото поле. Въпросът ми е какво е решението на проблема според вас ? В момента копая една допълнителна яма извън дворното място, почти до оградата, на улицата. Ямата е с размери - ширина - 2,2м. и дълбочина около 1м., но и тя постоянно се пълни, сложихме по стените на ямата малко камъни, а в средата гуми от камион, обаче ми прави впечатление, че проблемът е в самата почва - като глинена е. Едвам, едвам попива. Миналата седмица ямата, която се използва за нуждите на къщата се изпразни един път, заваля един път и новата яма извън двора вече е пълна до половината и за тази цялата седмица нивото на поетата вода почти не е спаднало. С една дума, почвата е неблагоприятна според мен, има много малка възможност да попива и мисля, че това решение на проблема с яма изградена от гуми и камъни, не е подходящо.Моля Ви, дайте някаква идея какво да се направи в такъв случай ?
rulom - модератор
Виж тук и тук.
Всъщност темата ти е за раздел "Хидроизолация" и я местя там.Търси отговорите там.
Прочети и някои от подобните теми в раздела!
Успех !
arai - специалист
Подобни теми в този форум има хиляди.Трябва ти дренаж и хидроизолация.Хидроизолацията в зависимост от възможностите ще се сложи отвътре или отвън.Поразрови се за тези две неща защото ме мързи да ги обяснявам а в нета ги има в изобилие и сам ще разбереш за какво става въпрос.
arai написа:
Подобни теми в този форум има хиляди.Трябва ти дренаж и хидроизолация.Хидроизолацията в зависимост от възможностите ще се сложи отвътре или отвън.Поразрови се за тези две неща защото ме мързи да ги обяснявам а в нета ги има в изобилие и сам ще разбереш за какво става въпрос.
Търся си аз из нета както ме посъветвахте, обаче не мога да намеря точен материал, който да гласи какви хидроизолация и дренаж да направя в случай на слаба попивателна способност от страна на почвата. :?
Master_Kenobi - V.I.P.
То това изкопче с дълбочина 1 м. яма ли му викаш?! :? То си е канавка... :-D
Ако копаеш по-надълбоко няма ли да достигнеш до водопропусклив слой. Това би решило проблема, мисля.
А другото, както казаха колегите - дренаж и евентуално хидроизолация. Ако няма къде да се изливат водите от дренажа предвиди автоматично изпомпване от събирателна шахта.
И не се връзвай много на приказките, че може да направиш ефективна хидроизолация отвътре. Само ще си дадеш парите на вятъра...
Master_Kenobi написа:
То това изкопче с дълбочина 1 м. яма ли му викаш?! :? То си е канавка... :-D
Ако копаеш по-надълбоко няма ли да достигнеш до водопропусклив слой. Това би решило проблема, мисля.
А другото, както казаха колегите - дренаж и евентуално хидроизолация. Ако няма къде да се изливат водите от дренажа предвиди автоматично изпомпване от събирателна шахта.
И не се връзвай много на приказките, че може да направиш ефективна хидроизолация отвътре. Само ще си дадеш парите на вятъра...
Ами не, почвата просто е жълта глинена. Преди година беше изкопана и друга яма, която беше с дълбочина около 2метра поне, и тя се напълни и вече не фукнционира и я залях с асфалт отгоре, защото е от страната на улицата.
Master_Kenobi - V.I.P.
И два метра не е кой знае колко... Особено, ако е "около два метра". :)
Ако нямаш възможност да пробваш по-големи дълбочини - 3 - 3,5 м. (все някъде ще свърши тая глина), направи както ти казах - събирателна шахта за дренажните води и автоматично изпомпване от нея. Най-бързо и евтино ще ти излезе. Стига да има накъде да насочиш изпомпеното количество.
Всъщност, чакай още хора да дадет мнение.
chapara - майстор
Това ,че не можеш да изолираш отвътре е ама абсолютно невярно.Трябва да се спазват всички изисквания по предписание и става,аз лично съм го правил на една механа в София по искане на клиентите.Бях голям скептик,направих го преди 10 години и сега отвътре е абсолютно сухо.Дори дават гаранция за водонапор от 8 паскала!

Прегледай тука и ако можеш се консултирай със спецялистите им.Дори предлагат изпълнение,но не е голяма философия.

http://www.isomat-eng.com/hydro.html
Master_Kenobi - V.I.P.
Кой е казал, че не може?! Може... Ама... Я да помислим какво се случва с тухли, бетон и пр. в тоя гьол тогава. Ако няма дренаж, де.
Ако има добре направен и достатъчно дълбок дренаж, плюс добро хващане и отвеждане на дъждовните води, за какво му е изолация?! :?
chapara - майстор
Master_Kenobi написа:
Кой е казал, че не може?! Може... Ама... Я да помислим какво се случва с тухли, бетон и пр. в тоя гьол тогава. Ако няма дренаж, де.
Ако има добре направен и достатъчно дълбок дренаж, плюс добро хващане и отвеждане на дъждовните води, за какво му е изолация?! :?
Колега само си говориш,сега ще ти каже ,че е каменна зидария и всичко приключва :? :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с подпочвени води. Какво е решението на проблема ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: