• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 27
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
dj_krassy - помощник
Здравейте
Правя нова клетка за кучето но искам да мина с някаква изолация бетона за да не попиват течностите за де не мирише постоянно.Клетката лятото ще се мие всакя вечер но зимата когато температурите са миносови няма как а когато попият течностите и само да лъхне вятър се разнася миризма из целия двор.
Имам старата клетка и в нея бях минал пода с течна гума но при нея проблема е че не издъжа на времето и почна да се лющи а на някои места около чешмата още зимата се отлепи можеби защото хвана лед.
Ще ви бъда много благодарен ако ми отделите минутка време
dimovdid - специалист
Здравейте!
А по моя въпрос в съседната тема какво можете да ме посъветвате.
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 20&t=41916 -"Тераса с битумна изолация"
Колегите бяха много отзивчиви и написаха доста неща, но аз съм тотално объркан.
Благодар Ви!
Д
ISOMAX - специалист
dj_krassy и dimovdid: Правилният продукт за вас е "ИЗОМРАЗ". Подходящ е както да бъде основа за залепване на плочки, така и за самостоятелно износоустойчиво покритие. Освен това е устойчив и на разредени киселини и основи.

Поздрави!
sstambo - специалист
Здравейте
Интересува ме как се запълва фуга между панели.Много е зле когато вали дъжд и навява цялата стена е като малък 'водопад'.Технология,материали и евентуално цена на линеен метър.
Поздрави
SEV - специалист
Здравейте,да попитам и аз.Шпакловах с флексово лепило пътеките в двора и сега искам да "запечатам" от горе,да не попива влага и вода като вали.Размишлявайки от къде идват поръженията по бетона,попива вода,замръзва и се поврежда.Точно този процес искам да предотвратя.Мислех си ако ги намажа с водно стъкло,какво ще стане.Търся най-бюджетния вариант,става въпрос за 200 квадратни метра.
imegogo - специалист
правих една изолация на един фундамент с изомакс еласта но се оказа че терена има денивелация и не можах да го засипя проблем ли ще е ако част от нея е изложена на атмосферните влияния ?
ISOMAX - специалист
sstambo: Вертикални фуги се ремонтират по-следния начин: първо фугата се запълва с пяна, която след втвърдяване се изрязва до 0. След това се изпълнява армиран пласт състоящ се от 2 кв/кв.м ЕЛАСТА и армировка от полиестерен воал, като ширината на ивиците воал е около 20см. След изсъхване се нанася запечатващ слой ЕЛАСТА. Така разхода реално е около 600 гр/лин.м. По желание може да се нанесе финален запечатващ слой цветна ЕЛАСТА, в сиво, зелено или червено.


SEV: За запечатване и съхраняване на бетонови настилки или елементи на открито най-удачен е продукта ИЗОМРАЗ. В зависимост от приложението разхода варира от 2-5 кг/кв.м. Познатото като название "водно стъкло" не винаги е правилно решение, поради липсата на гъвкавост и еластичност, а това е задължително за покрития на открито при температурната амплитуда на нашата географска ширина.


imegogo: Всички наши продукти са крайни покрития, устойчиви на атмосферни влияния и UV-лъчи, така че няма място за притеснения.


Поздрави!
bridge - специалист
Здравейте!
Предстои ни ремонт на покрива с продуктите на изомакс. Интересува ме, за ремонт на ламаринен покрив кое е по-подходящо за армировката - полиестерен воал или стъклена мрежа?

За покрив от 65м2 - какво количество материал е нужен? След грунд и изкърпване ще се постави армиращ слой. Следващите слоеве (2 слоя - това ли е минимума?) ще са от изомакс-0 или изомакс-А. Последния слой ще е еласта.

Каква е разликата между изомакс-0 и изомакс-А и кой материал е за предпочитане в нашия случай?

Кога се прилага ремонт с 1 и кога с 2 усилващи пласта? Разбирам, че усилващите пластове са изомакс + воал, така ли е?

Трябва ли да се използва компенсаторна лента за фуги там където се препокриват ламарините на покрива? Ламарините са плосък тип.
ISOMAX - специалист
bridge: За ремонт на ламаринени покриви се използва само Изомакс-ЕЛАСТА. Изомакс-0/А са за ремонт на стоманобетонни покриви. Армиращия полиестерен воал е правилната армировка за Вашия случай, докато стъклената мрежа е подходяща при нова хидроизолация върху замазка. Броя на армиращите пластове е правопропорционален на здравината на покритието и затова двойната армировка е равна на двойна здравина. Все пак, проверено е, знае се че върши работа и основния вариант който се прилага е единична армировка. По снадките между отделните листове не е нужно да се монтира компенсаторна лента. Опитмалното би било, само по снадките да се сложи двойна армировка, тъй като те са реалния причинител на течове.


Поздрави!
bridge - специалист
Благодаря за отговора!

Каква е разходната норма на пастата при изпълнението на хидроизолацията по точка 2 от ръководството за изпълнение
Разходна норма за => слой изомакс + воал + слой изомакс

И каква е разходната норма по точка 3
Разходна норма за => 1 слой изомакс

Допустимо ли е последния цветен слой по точка 4 да се използва като 2ри слой по точка 3?

В » ценовата листа « е посочена ЕЛАСТА, както и различни цветове. Има ли техническа разлика между първата ЕЛАСТА, която струва 57,25лв за 25кг чувал и останалите еласта, които са цветни?
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 27

Тема "Вие питате-ИЗОМАКС отговаря! Всичко за хидроизолациите!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: