Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
rumen302 - специалист
Здравейте.
Скоро ще слагат нова хидроизолация, подсилен воалит, на блока ни и започна да се спори по какъв начин да събереме парите. Тия от големите апартаменти искат всички по равно, а тия от малките апартаменти искат да се направи съотношение в зависимост от квадратурата. Ако някой има представа как се действа в такива случаи нека пише!
vekarata - специалист
По закона на частната собственост е спрямо идеалните части които притежават собственниците.Не би трябвало да искат по равно.
ralev - специалист
% съотношение според квадратурата на апартаментите включително и общите части, разпределено пропорционално
rumen302 - специалист
Да, и аз така си мислех. Много ви благодаря. Поне вече се изпокарах с някои съседи, а не бях напълно сигурен, че съм прав. Сега намерих и самия закон -
http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135614516 Чл.6, Ал.9
rosso666 - специалист
:?: поздрави колеги имам питане ...ние вече почнахме да събираме пари да хидроизолациа на покрива(на блок с лек наклон на покрива 70-те години ) нопонеже живущите са пенсионери и няма много възможности решихме да си правим ние хидроизолацията та молбата ми е ако някой може да помогне със съвети.... :-D :? :? :? :?
bat_al_a - специалист
Купи си течна ХИ, било на база битум или акрилна, мажете с валяците между първата и втората ръка залепяш стъклофибърна мрежичка за армировка, и 2 ръце после на кръст и това е. Нямаш надки става безшевна ХИ. Цена за кв.м. изилза към 6-7 лв за материала.

Разгледай това клипче, доста подробно дават описание как се полагана течна ХИ, въпреки че не слагат армировка между 1ва и 2ра ръка, аз винаги я полагам, за подсилване на ХИ паста. Потърси на "течна ХИ" в нета, за да си намериш подходящ течен ХИ материал.

http://www.youtube.com/watch?v=Pfx8p9-8k9w
rosso666 - специалист
bat_al_a написа:
Купи си течна ХИ, било на база битум или акрилна, мажете с валяците между първата и втората ръка залепяш стъклофибърна мрежичка за армировка, и 2 ръце после на кръст и това е. Нямаш надки става безшевна ХИ. Цена за кв.м. изилза към 6-7 лв за материала.

Разгледай това клипче, доста подробно дават описание как се полагана течна ХИ, въпреки че не слагат армировка между 1ва и 2ра ръка, аз винаги я полагам, за подсилване на ХИ паста. Потърси на "течна ХИ" в нета, за да си намериш подходящ течен ХИ материал.

http://www.youtube.com/watch?v=Pfx8p9-8k9w
Колега трябва ли дасм е маха старата хидроизолация
на места има мал;ко по-големи цепки...
стъклофибърна мрежичка за армировка-какво представляваточно
а след това прави ли се някаква посипка отгоре ,че като се върви по него...може да се прееба или няма
някаква защита от слънцето прави ли се????
rosso666 - специалист
абе аз сега се замислих това е хубаво ама за 180кв.м.май излиза скъпичко????? :?
bat_al_a - специалист
E ако смяташ, че ще ти излезе по-качествено или евтино с воалита, примерно, ок :)

И каквато и ХИ да полагаш, слагай я на изчистена основа(изчистена от асвалтовата стара ХИ) или ако я оставаш ,се увери, че е залепена здраво за бетона. Това е основно правило в ХИ. Ако е залепена здраво старата асвалтова ХИ, нищо че имапукнатини, имено този воал(мрежа), която слагаш и обмазваш отгоре и отдолу скрива тези фугички, ако са много сериозни(големи и дълбоки) ги замажи с някаква гъста битумна паста, и после отгоре слагай течната ХИ по реда, който вече видя в клипчето

Някоя и друга снимка на мазана ХИ, осигуряваща безшевна хидроизолация.

Прикачен файл

P060810_12.12.jpg
P060810_12.12.jpg (53.66 KиБ) Видяна 3047 пъти

Прикачен файл

P060810_12.12_[02].jpg
P060810_12.12_[02].jpg (49.53 KиБ) Видяна 3048 пъти

Прикачен файл

P060810_15.24_[01].jpg
P060810_15.24_[01].jpg (43.23 KиБ) Видяна 3048 пъти
rosso666 - специалист
много благодаря изглежда супер но сега остава жъпроса за парите но това си е проблем на входа ни благодаря отново

Тема "Покрив на обществена сграда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: