Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
strazhara - напреднал
Здравейте
Направих си изолация на калакана на къщата ми и реших да си изолирам и част от основите като вкопая закупената ИЗОФЛЕКС 400 дренажна мембрана на топчета. На 50см преди основите съм положил положил ХПС. Това го правя тъй като на кумшията ми парцела е по-нисък и той иска да го насипе.
Мисля да вкопая част от дренажната мембраната в земята но не чак до началото на основите(най-много до 60см дълбочина), тъй като са много дълбоко и да вдигна мембраната до насипа, който мисли да направи кумшията. Къщата е без мазета а с дълбоки основи тъй като преди да направят отводнителен канал на квартала е имало високи подпочвени води.
Та въпроса ми да я слагам ли тази мембрана по описания начин или да си остана с предвидения като защитен цокъл с ХПС на 50см над основите?
arai - специалист
Нищо не ти пречи да я сложиш, но неочаквай ако има вода да я спре.
strazhara - напреднал
Мисля първо да сложа 2см от фибрана за под(розовия) от цокъла до видимата част на основите и после да вкопая колкото мога мембраната. После тази част, която мисля да остане отвънка да я закова(в този случай върху фибрана) на височината до която мисли да насипва кумшията и после да го шпакловам с мрежичка за да не се вижда доката се насипе.
Така става ли този мой замисъл?

Тема "Хидроизолация на основа на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: