• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
valio_78 - помощник
Здравейте, прегледах доста теми за хидроизолация, но все още не съм решил как да я направя. Гаража ми е с плоча, която се е спукала и ми капе на колата, мисля да я намажа цялата със водно стъкло и по-обилно върху цепнатината, после мажа със асфалтлак или както му е там името, а накрая със воалит със посипка. правилно ли съм се ориентирал, дайте съвет.
Благодаря предварително.






С уважение : valio_78
schuldiner - майстор
Гледам колата, гледам мацката и си викам "Да ти имам проблемите!"

Сериозно, няма нужда от водно стъкло. С циментов разтвор е достатъчно. Ако се налага, шпакловка нацяло, но пак циментова. Асфалтлак (това е гъстото на битумния грунд) слагаш ако ще е битумна изолацията. Ако не е, друг ще е грундът.
bat_al_a - специалист
Грунда си е грунд, и не е важен дотолкова, доколкото играе роля на връзка между плочата и основния ХИ материал, да не те бърка че е битумен, върху него можеш да поставяш ХИ материали не само на асфалтова основа, но и на база акрилат примерно. Забрави за това водно, то е добро само ако правиш замаязка, и го включиш вместо водата, иначе се напуква, абе с 2 думи водното стъкло си е супер остаряла технология, при условие какви материали има на пазара в момента.
torbalan - Дървен философ
ако ще слага воалит с посипка - какъв е смисъла от останалите неща?
bat_al_a - специалист
Колегата е абсолютно прав, щом ще слагаш воалит, не ти трябва водно стъкло. Щом като ти е спукана плочата, няма да е зле ако е сериозно спукванто, да запълниш фугата с някакъв битумен мастик, лека замазка на плочата ако е необходимо, за да се изравни оснвата и ако е наложително да се даде необходимия наклон, и си грундирай(било с асфалт лак или битумен грунд, разликата на 2та материала е само във вискозитета и 2та ще ти вършат добра работа за лепене на рулонна ХИ)
лепи си рулонната ХИ отгоре и така :)
trix - специалист
Може например да грундираш с грунд за камък и бетон,да запълниш цепнатините,ако са големи,да грундираш отгоре им,и да лакираш изцяло с полиуретанов лак за камък и бетон.Разбира се преди всичко трябва да се почисти добре плочата :)
ISOMAX - специалист
valio_78: Защо не опитате изпитаната технолoгия и дълготрайност на българските течни хидроизолации, като тези. Бързо, лесно за работа от всеки, без горелки и разтворители.


Поздрави!
quietmadness - специалист
Ох, два дена търся опаковката на това с което направих плочата на гаража и немога да го открия, бях го запазил та ако ми хареса да взема от същото.
По спомен е Cerinol DS.
С водоструйката издухах пукнатините и смело с баданарката.
Три години до сега не е пуснало капка. Спомням си само, че 24 часа трябваше да се пази от пряка склънчева светлина, та го бях покрил с едни големи картони.
Ей тука има разни хави http://www.izolacii.eu/bg/navigatorHYD.php
Гледам, че и за него има линк.

Успех

PS

Още нещо в упътването пишеше 3 мм дебелина да се направи, ако не ме лъже спомена. Ама аз го минах все едно мажех с боя и е не повече от 1 мм.
  • 1
  • 2

Тема "Изолация на плоча на гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: