Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
bdimov - специалист
Здвейте хора,
проблема е следния. Преди 3-4 месеца съседката под нас изрева че от терасата ни е наводнето всичко в нейната кухня. За да стане по-ясна картината ще кажа че съм на 4-ти мансарден етаж , терасата ми е 22 квадрата открита и моя под на терасата се пада неин таван. в кухнята.
Първо помислих че са сифоните, но се оказа че няма логика да е от тях , защото ако бяха спукани щеше да се получи ефекта още в началото на пролетта ( приемам че може да се спукат от получила се тапа от лед и сняг ). Прегледах фугите по цокъла и се оказа че "майстора" на места е забравил изобщо да сложи такава и има процепи с дължина по няколко см. Купих ЦМ40 , фугирах отгоре всичко наново, фугирах с тая фуга и наклона от стената до самата плочка.
Започна да си вали и нещата бяха наред, течове нямаше ..... до днес. Направи ми впечатление че в кухнята на съседката водата е стигнала доста навътре 2-3 метра , та даже има пертно и там където вече няма тераса , а е само покрива на кооперацита ( на който още не съм се качвал ) . Има ли вариант целия проблем да идва точно от покрива , а не от терасата ми и изобщо дайте някакви варианти. Съжелявам чев момента нямам снимки , а и нещата са от такова естество че със снимки едвали ще се придобие представа :(

Забравих да спомена. Това се получава на третата година откакто се ползват жилищата.
bat_al_a - специалист
Здравей,
има и вариант, водата да се просмуква именно през терасата ти( ако разбирам че е покрита с плочки) именно през фугите, то през плочките няма как да влезе водата, и е възможно, тъй като водата търси слабо място: да си е намерила някоя фуга и да се просмуква и предвижва извън площта, която покрива терасата ти.

Тема "проблем с терасата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: