Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
Gek - специалист
Картинка номер 1:

Изображение

В дясно е банята на съседа, в ляво е моя коридор. По средата имаме тухла четворка.

Картинка 2:

Изображение

А това вече е реална снимка на моя коридор. Влагата надига мазилката и тя пада. Ако замажа след две години пак ще падне. А пък знам защото преди две години като се нанасях вече замазвах един път. Тогава обаче не знаех, че е от душа на съседа.

Въпроса ми е: има ли някакъв начин да се направи нещо временно, нещо с което да се замажат фугите м/у плочките на съседа или де да знам какво за да изчезне проблема? Говорил съм с човека, разбран е. Ама не мога да му платя ремонт на баня, а той няма много парици. Незаявисимо от това ми обеща че ако ще правят ремонт ще направят и хидроизолация. Убау, ама до тогаз....????
torbalan - Дървен философ
мхм
аналогичен проблем го имам и аз в къщи...

нали банята е на първи етаж в къща - не направих хидроизолация...
n.yaneff82 - специалист
взимате по един пирон и няколко бири и почвате да стържите фугите ,има и специален уред за тази дейност , но не знам как се казва .после фугирате със някакъв хубав еластичен фугин и най важното доло по ъглите се постарайте повече също и зад капачките на смесителя

само не минавайте от бирата към по твърдо ,поне докато не свършите :lol:
vipltd - специалист
Gek,
нека съседа си обработи фугите,ако има олющени.
Аз ще Ви пратя течна хидроизолация,която е точно за такива тежки случаи.
Не променя цвят,не придава блясък на плочките.Ефекта е 100%.
Обработката не изисква майсторлък.
laary - специалист
vipltd написа:
Gek,
нека съседа си обработи фугите,ако има олющени.
Аз ще Ви пратя течна хидроизолация,която е точно за такива тежки случаи.
Не променя цвят,не придава блясък на плочките.Ефекта е 100%.
Обработката не изисква майсторлък.
Би ли споделил какви пари е хидрото и за колко квадрата за обработка стига ( при фуга 2 мм )
vipltd - специалист
25 лв/лт с ДДС.
Нанесено дори върху газобетон/с толкова шупли/,водата се събира като грозд и пада без да мокри повърхността.
При това без никаква промяна на цвят и блясък.
Разхода е 200 мл/м2,но имайки впредвид ,че няма да има цялостна обработка,а само на фугите,ще стигне и за две мокри помещения.
Издържа и на УВ лъчи.
Gek - специалист
vipltd написа:
Gek,
нека съседа си обработи фугите,ако има олющени.
Аз ще Ви пратя течна хидроизолация,която е точно за такива тежки случаи.
Не променя цвят,не придава блясък на плочките.Ефекта е 100%.
Обработката не изисква майсторлък.
Благодаря на всички за споделените съвети. Кажете само като за човек дето грам понятие си няма като очистим фугите м/у плочките как се нанася течната хидроизолация. Само във фугите с нещо като четка или се размазва направо върху плочките???
vipltd - специалист
С малка четка,на два пъти ,през час.
Минава се само фугата,като гланцираната повърхност може да се избърше с парцал.
ribnikolaevi - майстор
Гек, сподели какво стана. Дали и как реши проблема си?
Gek - специалист
ribnikolaevi написа:
Гек, сподели какво стана. Дали и как реши проблема си?
еее то не е зор заман да стане веднага, пък и от съседа зависи. Проблема не е сериозен. Все пак не става дума за теч, а за влага. Събирам мнения за сега защото все някога трябва да го направим това упражнение, но няма да е скоро, може би на пролет....

Тема "Моля за съвет. Питане по картники :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: