• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
generala77 - помощник
колеги помагайте имам теч от фуга между две керамични тръби (мръсен канал) от 19и голямата зима, преди мен са се опитвали да го подмазват с циментово мляко но - мукар
ако някой има идеи благодаря прдварително
n.yaneff82 - специалист
пробвай да я увиеш с мрежичка за шпакловка на гипсокартон и после разбъркай цимент с Ц200 има и цимент за спиране на течове


прочети тук http://www-bg.aquatec-bg.com/?81&02&96457
generala77 - помощник
ок цимент и Ц200 но в каква пропорция, и колко време имам за работа
n.yaneff82 - специалист
Времето за работа е доста ,а за пропорцията си прецени сам,само не забравяй мрежичката , иначе всичко се обезсмисля
Армагедон - специалист
Колега тръбите не са керамични а каменинови. Каквото и да подмазваш няма да успееш да вкараш разтвора плътно. Проблема не е в самата смяна на вертикалите, а в последващото подвързването на мивката, подовия сифон.... Най - вероятно тоалетната ти е с долно оттичане.
При възможност цялостна смяна на ВиК.
generala77 - помощник
тръбите може да са каменинови, става въпрос за хоризонтална канализация на блока
Армагедон - специалист
Дай снимка !!! По описаното от теб добих представа че е в банята ти .
boltik - специалист
Добрата стара смес.Циментова смес с добавка на водно стъкло.Напояваш парче от чершав или работни дрехи в сместа и залепяш на спуканата част.Принципът е същия както се лепеше велосипедна гума едно време с лепрнка тип-топ.Става и със силикон,след добро почистване.
EDI - майстор
Има специални смеси за подобен ремонт, ВАНДЕКС ги произвеждат, но не знам дали има малки разфасовки.Чукни в ГУГЪЛ-а и ще ти излязат.
chapara - майстор
Има и една смес ,която се продава в разфасовки като силикон,не помня как се казва ,може да се използва и върху овлажнена каменина,виж ми подписа. :wink: Ако е за София ще ти кажа магазина от където съм го купувал преди година.
  • 1
  • 2

Тема "теч от керамична тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: