Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
5kof - специалист
Привет на всички знаещи и можещи!!! Имам питане относно хидроизолация и топлоизолация.
Става въпрос за нов апартамент (преди Акт16) на предпоследен етаж на жил.кооперация близо до Студентски град в София. Горното жилище е с по-малка площ, така че част от нашият таван е тяхна тераса. Искам съвет какво мога и трябва да направя за хидроизолация отгоре на терасата, която е вече завършена с плочки. Нещо от рода на лакове или безцветни заливки. И топлоизолация отдолу. За сега съм се спрял на Water Seal отгоре за ХИ и фибран 4 или 5см отдолу за ТИ. Благодаря за всяко изказано мнение и съвет. Готов съм да приема посещения на място за оглед, оценка, оферта и т.н.
bobyl - специалист
Соред мен си напипал принципа , само с една корекция - фибрана можеш да го замениш със стиропор , които увеличен само с един сантиметър , ще топлоизолира по-добре , а пък цената му е наполовина .
Фибрана (XPS) е прекрасен материал , който съчетава много качества , от които на теб ти е необходимо качеството му на топлоизолатор . Другото му основно качество е устойчивостта му на механични натоварвания в ролята на топлоизолатор , което на теб не ти трябва . Ако пък така или иначе го имаш - слагай го и проблема ти е решен .
tysonlkr - специалист
5kof каде искаш да поставиш изолацията на терасата на съседите от горният етаж или на твоят таван от вътрешната страна :?
Според мен по ефективно ще е ако го направиш от външната страна (терасата на съседите)тогава фибрана ще е по подходящ.
5kof - специалист
Извинявам се, ако не съм обяснил правилно. Терасата, която е над помещението вече има завършен вид - ХИ, замазка, плочки. Отдолу (отвътре) все още сме на шпакловка и замазка. Но и аз като Тома Неверни и имайки в предвид качеството на изпълнение, което показват т.н."строители" бих искал да направя максимално възможното сега, когато не се живее, за да бягам преди вятъра и си спестя ядове, респ. течове, плесен мухъл и т.н. Благодаря за всички мнения, ще ги имам максимално в предвид.
IJAN - специалист
Значи ако отгоре има теч и стигне до фибрана-фибрана няма да го спре.Рано или късно ще избие покрай него.
5kof - специалист
Тъй като сградата има Акт15 и терасата отгоре вече има завършен вид, т.е. съответните замазки, шпакловки, ХИ, и плочки моята идея е да обработя плочките и цокъла на терасата с Water Seal. По този начин търся ефект от допълнителна ХИ. Основно по две причини - имам съмнения в качеството на изпълнение на ХИ работи от фирмата-изпълнител.И не на последно място при слягане на блока е възможно образуване на пукнатини. Всичко това ме кара да предприема нещо сега, докато нещата са в суров вид и имам достъп до терасата отгоре.
IJAN - специалист
С безшевна акрилатна хидроизолация отгоре върху терасата щом имаш достъп до нея-по съвета на един от колегите от форума ще стане перфектно.Обаче разгледай сифоните как са монтирани-че проблема ще ти бъде повече от тях-неграмотно ги монтират или въобще ги икономисват.
5kof - специалист
Много благодаря за съветите! За сифоните не се бях сетил. Но ще ги проверя и трябва и за това да помисля, макар че нямам идея точно какво да направя.

Тема "Помощ за ХИ и ТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: