• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
djemma
Предстои ми ремонт в началото на април. Хола и спалнята ми имат северни стени. Въпреки, че сме с парно отопление сравнително студено е в тези стаи, на северните стени, зад секцията и гардероба се появи мухъл, макар и не много. Дограмата е дървена, стъклопакет. Моля посъветвайте ме каква вътрешна изолация да направим, за външна няма възможност.Ако може и цени. В хола имаме релефна мазилка трябва ли да я махаме, защото е грапава, гладки ли трябва да са стените. Върху изолацията какво се слага?
А също така, в едната част на къщата покривът е с много малък наклон, понеже е допълнителна пристройка и това създава проблем, искаме да махнем циглите и да сложим ондолин, какво ще кажете? Или нещо друго ще ме посъветвате. Тъй като ще разширяваме кухнята на открита тераса и там също ще се прави покрив, който ще е свързан с въпросния покрив с малък наклон. Терасата с какво да я изолираме, защото ще е дефакто навън изцяло кухнята.т.е издадена без да се опира на други стени? Ох, не съм много наясно, мъжът ми също, засега събираме инфо.Благодаря предварително за отговорите.
Osiris - специалист
Ops едно по едно значи първо махнете гардероба и секцията за да исъхне стената и да се справите с мухъла после вариантите са лепите топлоизолация с теракол и после шпакловате или с някаква (метална или дървена) скара изправяте стената и със вата там колкото си решите дебела съобразявате скарата с нея и си слагате ламперия сечак гипс-картон или там каквото ви хрумне не е нужно стената да е идеално гладка и в двата случая
За покрив с малък наклон има битум на ролки по 10 метра там с какъвто искате цвят посипка зелено сиво черно и тн. само трябва да внимавате как ше направите връзката с циглите ако има такива за да не ви тече терасата е хубаво понеже е на кухня да е с изолация и отвън ако е възможно и да имате добра аспирация за да нямяте проблеми с мухъла дето търси влажно :oops:
Гост
Много благодаря за отговора. :D Още тези дни се заемаме с местенето на мебелите.
djemma
А какво именно ще препоръчате да се налепи. ходих в един магазин днес предлагат ми само фибран и стериопор, ама щом било за вътре само стериопор. Аз се съмнявам, че това е найдоброто, ако ще е само да отбия номера, няма да слагам стериопор. Какво да сложа?Ако може конкретен материал и цени ориентировъчни?
masteradmin - майстор
Ако стените са ти равно може да налепиш корк. В хола северната стена съм я облепил с корк преди 8 г. и съм много доволен.
Osiris - специалист
djemma
Според мен и тва си е само мое мнение че за от вътре е най добре да се сложи вата стига да се справите с мухъла ако ли не направете го с фибран стериопора лично на мен не ми допада като материал пък и корка е много добро решение само дето е малко по скъпо
най важното сега е да видите от къде идва влагата дали е просто конденз или се просмуква през стената
djemma
Мисля, че е конденз, ама пак повтарям, че не съм специалист, може и да грвша. Понеже и хола и спалнята излизат с около 1 м навън, това пространство отдолу не е с изолация и точно на това място в хола е секцията и гардероба в спалнята, та прави по пода вода, а зад мебелите се образува мухъл, освен всичко друго- гледат на север стените. Когато стоихме никой не правеше изолации масово. А сега е време да направим нещо. Мога да дам малко снимки, ако е нужно.
Ина
Здравейте, преди години присъединихме балкона към кухнята.Направихме изолация на стените на бившият балкон с фибран 3-4 см./ не помня точно /, но имаме проблем. Стената която е към кухнята не е изолирана и там на ръба се образува мухъл - не много ,но е неприятно , а и латекса стана на юфка на места. Питах се може ли да се избегне този праблем като се сложи корк на всички стени на бившият балкон и има ли опастност и в/у корка да се образува мухъл? Изобщо добра ли е тази идея или да търсим друго решение на проблема?
Извинявам се ,че се вмъкнах в чужда тема,но мисля ,че няма смисъл да пускам нова.
masteradmin - майстор
Да идеята е много добра. Ако залепиш корка с хелметекс по цялата стена няма да има6 този проблем. Същото става и със стиропорени тапети.
Ина
Много ти благодаря за отговора. Ти ми говориш за коркови тапети или за коркови плочи. С каква дебелина трябава да е корка за да свърши работа. И как точно се липи?Става ли сами да си го направим?И тавана ил ще трбява да облицоваме с корк?
  • 1
  • 2

Тема "Вътрешна изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: