Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
mmforever74 - помощник
Здравейте, със съпруга ми сме пред проблем и се надявам знаещите и можещите да ни помогнат. Преди година купихме стара къща на която претърсихме покрива. Къщата е гредоред и покривната конструкция е в добро състояние. Сменихме керемидите на двата ската, а другите два претърсихме. Сега решихме да подковем съчака и да положим челни дъски и улуци. Мъжа ми направи всичко това, но опасенията, че керемидите не излизат достатъчно се оказаха верни. И сега при монтажа на улуците савсем малка част от керемидите влиза над тях. И водата отново се стича по къщата. Спряхме до тук и сме много отчаяни, защото от липсата на улуците в долния етаж влиза влага. МОЛЯ ЗА ИДЕИ КАКВО ДА НАПРАВИМ? ЩЕ СМЕ БЛАГОДАРНИ АКО НИ ПОМОГНЕТЕ.
reevil - специалист
с надулучна пола ще стане
Изображение
mmforever74 - помощник
Нашите каремиди не са битумни, това предполагам не е проблем. Аз съм абсолютен лаик в тази област, а искам да помогна на мъжа си някак. А може ли малко повече подробности. Предполагам се продават във всеки строителен маркет.
Не е никакав проблем :),за всякакви керемиди е и е препорачително да се слага.
mmforever74 - помощник
БЛАГОДАРИМ ВИ МНОГО. Предполагам, че и за всякакви улуци става. Нашите са Деворекс. Има ли нещо по специфично при монтажа им.
За всякакви олуци е,нищо сложно няма при монтажа.Монтират така че да стърчат изпод керемидите и да влиза поне см. в олука.А също и и фолиото под керемидите (ако има такова)трябва да е върху ламаринката.Надявам се да сте ме разбрали и да съм бил полезен.Ако има нещо неясно питайте :)Поздрави!

Тема "Ремонт стар покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: