Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
mici - специалист
Здравейте, Имам проблем с оградата. Тя е от циментови блокчета, измазана с хоросан и белосана с бяла вар. Отгоре има покривче от циментови плочи специални за целта. Уж всичко е изпълнено както трябва. Но при нас си духат силни ветрове и стената се мокри при по-силен дъжд. През зимата съответно замръзва и ето ти готова паднала мазилка. Вероятно мазачът е трябвало да слага повечко цимент в хоросана, ама вече е късно. Сега ще поизкърпя там, където е паднала мазилката, но какво да правя за цялостно решаване на проблема? Оградата е 25 метра и е много скъпо да правя шпакловане с циментова шпакловка, търся по-евтин вариант. Видях в магазина водно стъкло, пише, че се използува за хидроизолация. Дали ако намажа цялата ограда с баданарката ще се получи някакво запечатване на порите, та да не попива водата от дъждовете? Или някакъв друг вид покритие, което да нанеса по подобен начин? Изчетох каквото видях във форума, колеги с подобни проблеми използуват водното стъкло в смес с циментови замазки и главно за хоризонтални или наклонени повърхности, предимно покриви. А аз мисля, че в случая може да се намери по-елементарно решение. Моля за съвети, сигурно има специалисти по хидроизолации, които са работили с водно стъкло или подобни материали. Благодаря.
bat_al_a - специалист
Здравей,
значи ако разчиташ само на водно стъкло, да обмажеш с четката блокчетата и край- да си решиш проблема, забрави. Водното стъкло въобще не е подходящо за крайна хидроизолация, виж ако се добави към замазка вместо част от водата - да, получаваш хидроизолационна замазка. Доста по-добро решение би ти свършил някакъв дълбокопроникващ хидроизолационен акрилатен грунд, може да те спаси с години. :sad:
ZMeyGorianin - майстор
Аз намазах блокчетата / не е измазана оградата, но първия ред се рони от снега/ с някакъв импрегнатор на силиконова основа- турски. Сега ще чакам зимата за резултат.
marian1 - майстор
я пробвай с бял боро грунд - купи си една помпичка за цветя - от тези с бутало който се напомпват и като натиснеш бутона има налягане (или помпа за лозе)- пък мини оградата 2-3 пъти и пей! Оригиналният вариант ще е с импрегнатор за камък - стига да ти стиска цената! Успех ....а и пий една за Мариан! :lol: :lol: :lol: :lol:

Тема "Пак за водното стъкло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: