Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
miq - помощник
Здравейте, моля за съвет. :sad: Купих Диспробит professional за ремонт на покрива ми и от магазин Крез ми казаха от него да приготвя грунда р-р 1:1 с вода. В упътването пише за използване на грунд Диспробит концентрат, но от магазина повторно ми казаха, че той се приготвя от пастата. Навярно е подобно на Изомакс-а, чийто грунд се приготвя по същия начин? В Крез липсва грунд и отговарят, че потребителите си го приготвят сами, как мислите? Благодаря.
Фло - специалист
miq написа:
Здравейте, моля за съвет. :sad: Купих Диспробит professional за ремонт на покрива ми и от магазин Крез ми казаха от него да приготвя грунда р-р 1:1 с вода. В упътването пише за използване на грунд Диспробит концентрат, но от магазина повторно ми казаха, че той се приготвя от пастата. Навярно е подобно на Изомакс-а, чийто грунд се приготвя по същия начин? В Крез липсва грунд и отговарят, че потребителите си го приготвят сами, как мислите? Благодаря.
Информацията за Диспробит professional е доста оскъдна и на места със съмнителна достоверност.Това,което може да се разбере от пръв прочит е ,че това е асфалт към 30 %,с малко пестициди ,диспергиран във вода с помощта на соли на мастни амини като повърхностно-активно вещество.Би трябвало да може да се разрежда с вода до безкрайност,така,че 1:1 няма да е проблем за грунд.
Въпроса е дали асфалта въобще си заслужава използването му особенно за покрив в този му вид и и при тази цена,като не е армиран със съответната мрежа и технически текстил.
miq - помощник
Благодаря за мнението, приготвих грунда. Ремонтът няма да е на целия покрив, а на няколко определени места.
Съседът ми си е покрил покрива с битум, краищата му са се отлепили и там, задържайки вода, прави пакост в моя хол. Първо ще му го залепя отново с горелката, после ще поставя грунда с последващата замазка Диспробит, мрежа, втора напречна замазка и готово! Нали така? :/
Фло - специалист
Ами изглежда да е така до..... следващото разлепяне! Ако има възможност , няма да е зле да се прикове през 30-40 см. със специалните гвоздеи със широка глава за битумни мембрани.Щото няма и информация каква е силата на адхезия в кг. на тази асфалтова изолация към основата.

Тема "Приготвяне на грунд Диспробит?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: