Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
pavkatay - майстор
Интересува ме компетентно ( и всяко друго) мнение по отношение на петната от влага, които се виждат на снимката. На горния етаж има много голяма тераса,която е над цялото помещение . По ръба е монтирана някаква водооткапна лайсна. Имало е проблем преди време със запушен сифон на терасата и влажни петна по тавана на помещението под нея.
Въпроса е след дъждовете и снега миналата седмица дали тези влажни петна са от подливане на стекла се вода по фасадата или са просмукали от горната тераса?
И как може да се установи проблема, ако има различни възможности?

Прикачен файл

P1010037.JPG
P1010037.JPG (56.42 KиБ) Видяна 2802 пъти

Прикачен файл

P1010038.JPG
P1010038.JPG (52.16 KиБ) Видяна 2802 пъти
Бат Иво - специалист
От снимката не се вижда добре и немога да преценя ,но ми се струва че нямаш *дъждобранка* т.е. това е подлизваща вода. Калпав архитект и не съобразителен изпълнител.
Бат Иво - специалист
Бат Иво написа:
От снимката не се вижда добре и немога да преценя ,но ми се струва че нямаш *дъждобранка* т.е. това е подлизваща вода. Калпав архитект и не съобразителен изпълнител.
Извинявам се не прочетох за водооткапната лайсна.Ако ли не терасата е направена калпаво, такава тераса над помещение се хидроизолира с качествени матеряли.
IJAN - специалист
Много е вероятно терасата отгоре да е протекла.Тези белите петна под козирката не ми се вярва да е от подливането,а от проникнала от горната тераса вода която сега избива през изолацията и мазилката.Но тези бели петна не се получават бързо-вътре по стените няма ли влага.
Бат Иво - специалист
Напръскай с маркуч челото на терасата за да разбереш върши ли си работата водобранката и да елиминираш този вариант.Ако е терасата ще отвори много работа.Бил ли си там когато са я правили?Т.е. знаеш ли начина на хидроизолиране?
Бат Иво - специалист
Ето един сигурен начин да не протече ако е изпълнен качествено.

Прикачен файл

JV430.JPG
JV430.JPG (20.24 KиБ) Видяна 2778 пъти

Прикачен файл

1o.jpg
jekasus - майстор
Проблема е в горната тераса - то се вижда от снимките. То се вижда къде плочата, къде надзида(само от монтажа на козирката) :-D
Хиляду български парички на вятъраИзображение

Прикачен файл

P1010037.JPG
P1010037.JPG (46.06 KиБ) Видяна 2774 пъти
schuldiner - майстор
Така мокри протекла фуга. Може и да не са иляду парички - два флакона добър пълнител са 20 лв. Обаче явно горе хидрото не е наред и закърпваш само покритието (вероятно теракот).

Тема "Петна от влага и причини за тях." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: