• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
gkaraivanov - специалист
Имам следният проблем:Ново строителство тераса отвън и в стаята мухъл ниско долу!!!Прикачам снимки моля дайте ми съвет!Проблемът с ниското качество на изолационните материали ли е,защото в хола нямам тераса и пак ниско долу под прозореце има малко мухъл и се получава само след дъжд!явно се просмуква от изолацията и избива вътре и какъв ремонт трябва да направя?
Моля за компетентно мнение!
Прикачен файл:
Picture 001.jpg
Втората снимка е отвън на влагата!!!

Прикачен файл

Picture 002.jpg
Последна промяна от gkaraivanov на ср яну 25, 2012 10:50 pm, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Новото строителство не вървеше ли с някаква гаранция?
gkaraivanov - специалист
Имам проблем и съм помолил за отговори не за подигравки!На комшията къщата му е правена преди 40г. и на едно място си има влага макар че е вдигната на 40см.от земята,новото строителство не е критерий търсим проблема!
schuldiner - майстор
Ами щом и без тераса има теч, предполагам е от дограмата, по-точно от первазите. На първо време им огледай фугите да не е изчезнал пълнителят.
Може и мазилката да пропуска (тя си пропуска), но за да влезе в стаята й трябва път дотам. На терасата, да речем, че е по подовата плоча. Но в хола... вероятно влиза по-рано, за да пробие до зида и да засече в плочата...
gkaraivanov - специалист
Все повече клоня към вероятността влагата да се просмусква от первазчето плочките отвън на терасата вертикалното чело което е залепено за изолацията,защото влагата е ниско долу в стаята а ми прави впечатление чефугите на гранитогреса там са оронени!Не вярвам да е от дограмата влага под нея няма!
Даже и на снимката се вижда че отгоре циментчето плочки на челото е влажно!

Прикачен файл

Picture 002.jpg

Прикачен файл

Picture 002.jpg
Georgi_G - специалист
А някоя скрита водосточна тръба?
Или дали не може да е конденз, преди време у дома в едната стая бяхме сложили някакъв кашон до външна стена и добре, че го забелязах на първата седмица точно в началото на зараждане на мухъла?
estqwerty - специалист
алуминиевия перваз има ли наклон?
schuldiner - майстор
В тази стая може и да е така, но нали в хола нямаш тераса и такъв перваз? За да се озове влагата под прозореца, е най-вероятно да идва в стаята отдолу нагоре - да се стича външно по стената под изолацията, да достига плочата и оттам през зида навътре и нагоре, вече капилярно... Конкретно откъде влиза не мога да отгатна, а обяснения може да има десетки. Затова казвам да прегледаш за видими причини (дали пропуска мазилката или някой дефект нагоре по фасадата няма как да видиш).
preslav - майстор
gkaraivanov написа:
Имам проблем и съм помолил за отговори не за подигравки!На комшията къщата му е правена преди 40г. и на едно място си има влага макар че е вдигната на 40см.от земята,новото строителство не е критерий търсим проблема!
Изобщо не се подигравам - търси си правата!
  • 1
  • 2

Тема "От къде се просмуква тази влага!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: