• 1
  • 2
Почерпете информация и ценни съвети от темите за хидроизолация или разгледайте майстори и фирми за хидроизолация.
masterval - майстор
плоча , замазка, хидро, теракол, плочки - правилно ли разбирам? Да, не пропускай гумената лента! Хидроизола;ия ще трябва около 2 литра, еднокомпонентна.
maistorche2000 - напреднал
masterval написа:
плоча , замазка, хидро, теракол, плочки - правилно ли разбирам? Да, не пропускай гумената лента! Хидроизола;ия ще трябва около 2 литра, еднокомпонентна.

Мерси колега,
тази седмица ще задвижа нещата и ще пиша дали съм се осрал...
VLADO66 - майстор
Не бързай с къртенето.Ако не стане със силикона по вътрешните ъгли/всички/ извади фугата там където мокриш/около душа и на други места/ и префугирай с фугин за тераси напр. Ceresit CE43.
maistorche2000 - напреднал
VLADO66 написа:
Не бързай с къртенето.Ако не стане със силикона по вътрешните ъгли/всички/ извади фугата там където мокриш/около душа и на други места/ и префугирай с фугин за тераси напр. Ceresit CE43.
разбирам те
мога да се постарая да ги почистя ( имам малка шлифовалка Дремел )
мога да изпиля старата фуга, да сложа нова фуга, и отгоре силикон ( церазит фт 101 бял мислех )
VLADO66 - майстор
Силикон върху фугата е безсмислено .Ако можеш и имаш нерви фугирай с санитарен силикон.FT 101 е хубав продукт само че не е за тази цел-ще потъмнее и ще стане ужасно.При това нанасянето му поради консистенцията е мъчително.
maistorche2000 - напреднал
Преди ден пробвах санитарен, но върху малките плочки ( които уж са стъклени или просто много прозрачни и полирани ) санитания не се захваща - като го заглаждам и пада целия без да се е закачило нищо по плочката.
Пак ще пробвам и този път няма да бързам, а ще мина добре с ацетон преди полагането му, пък да видиме...
VLADO66 - майстор
Плочките трябва да са чисти ,обезмаслени и СУХИ.Материала трябва да влезе между тях.
maistorche2000 - напреднал
Прикачен файл:
IMAG0150.jpg
Прикачен файл:
IMAG0149.jpg
Прикачен файл:
IMAG0148.jpg
Прикачен файл:
IMAG0147.jpg
почистено, положено и загладено...
VLADO66 - майстор
Било е голяма играчка.Сега остава да исушиш отзад стената с една духалка и да чакаш :)
maistorche2000 - напреднал
VLADO66 написа:
Било е голяма играчка.Сега остава да исушиш отзад стената с една духалка и да чакаш :)
Да, от няколко дни е пусната една духалка...
Ако трябва да съм честен, бутнал съм си гардероба пак до стената на банята ( където е проблемната стена ) ,
оставил съм между него и стената 10см разстояние, махнал сам му цокъла и под него духам с духалката...

предполагам че стената ще я проверя чак на пролет ако до тогава нещо не ме усъмни и да ме накара да размествам пак...


Мерси за насоките

След месец , два ще постна и един проблем с влага избиваща от терасата към апартамента ( направо се удавихме тая зима )
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с влага от банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: